A A+ A++

Sytuacja społeczno-polityczna i kościelna w różnych regionach świata, kwestia synodalności a także działalność służb dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej to niektóre zagadnienia podjęte podczas 40 sesji Rady Kardynałów, która w dniach 21, 22 oraz 23 lutego po południu spotkała się w Domu Świętej Marty – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Po rozmowie, w której poszczególni kardynałowie wypowiadali się na temat sytuacji społeczno-politycznej i kościelnej w swoich regionach, z których pochodzą, podjęto temat synodalności jako procesu słuchania i rozeznawania w sercu tożsamości Kościoła oraz koniecznego nawrócenia, jakiego wymaga to od duchownych i świeckich.

Następnie, wśród różnych omawianych tematów, podjęto refleksję nad niektórymi aspektami związanymi ze służbą dyplomatyczną Stolicy Apostolskiej oraz rolą i działalnością nuncjuszy w obecnych ramach politycznych i kościelnych.

W trakcie obrad członkowie Rady wysłuchali również i skomentowali relację teologa, siostry Lindy Pocher, FMA, na temat roli kobiet i „zasady maryjnej” w Kościele – “principio mariano” nella Chiesa.

W spotkaniu z Ojcem Świętym wzięło udział 7 purpuratów: kardynałowie Pietro Parolin (Watykan/Włochy), Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga SDB, (Honduras) – koordynator; Giuseppe Bertello (Watykan/Włochy), Oswald Gracias (Indie), Reinhard Marx (Niemcy), Sean O’Malley OFM Cap. (USA) oraz Fridolin Ambongo Besungu, OFM Cap. (Demokratyczna Republika Konga). Ponadto sekretarzem Rady, nie będącym jednak jej członkiem, jest bp Marco Mellino (Włochy). Spotkanie zakończyło się dziś po południu o godz. 17.30, a następne zaplanowano na kwiecień b.r.

Zadaniem gremium, utworzonego 13 kwietnia 2013 roku jest opracowanie i zredagowanie Konstytucji apostolskiej „Praedicate Evangelium” – która ma skodyfikować reformę Kurii Rzymskiej, a także wspieranie Ojca Świętego w zarządzaniu Kościołem powszechnym.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZakręcony kurek. Deweloper zapowiada zamknięcie dworca PKS i obwinia wojewodę
Następny artykułTłusty Czwartek – apetyt nie tylko na pączki!