A A+ A++

To szczoteczka elektryczna, która potrafi wykonywać więcej ruchów na minutę pracy niż starsze wersje tego typu urządzeń. Uznawana jest za najbardziej nowoczesny model szczoteczek. Wyróżnia się okrągłą główką i wytwarzaniem fal dźwiękowych z częstotliwością wynoszącą minimalnie 260 Hz, stąd też wzięła się jej nazwa, ponieważ „sonic” to słowo pochodzące z języka angielskiego, które oznacza nic innego jak „dźwiękowy”.

Działanie szczoteczki sonicznej

Drgająca główka szczoteczki wytwarza fale dźwiękowe, które docierają na odległość 4 milimetrów od włókien i sprawiają, że cząsteczki śliny oraz pasty trafiają nawet w trudno dostępne miejsca jamy ustnej (zjawisko kawitacji, czyli przemiany cieczy w gaz). Szczoteczka soniczna wykonuje ruchy wymiatająco-pulsacyjne, a najbardziej zaawansowane technologicznie modele mogą produkować aż do 96 000 drgań sonicznych (48 000 ruchów wymiatających) na jedną minutę! Te właściwości podnoszą skuteczność szczoteczki sonicznej w usuwaniu osadów i zanieczyszczeń z przestrzeni międzyzębowych.

Rekomendowany czas używania wymiennej główki to 3 miesiące, dlatego przy zakupie szczoteczki sonicznej warto zaopatrzyć się w zestaw, który zawierać będzie także komplet końcówek. Wiele modeli tego rodzaju szczoteczek posiada udogodnienia, która wpływają na wygodę i komfort użytkowania. Innowacyjnym pomysłem było wbudowanie timera, czyli czasomierza, który odmierza wymagany czas szczotkowania. Informuje nas również o konieczności zmiany strefy zębów. Uzębienie podzielone jest wówczas na ćwiartki i po każdych 30 sekundach należy zmienić okolice szczotkowania. Łączny czas, który powinniśmy poświęcać na tę czynność, zalecany przez stomatologów i dentystów, to około 2 minut. Mycie zębów zgodnie z zaleceniami specjalistów wpłynie na skuteczność w usuwaniu resztek pokarmu.

W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, szczoteczki soniczne posiadają kilka trybów pracy, np. tryb do codziennego mycia zębów, tryb wybielający, a także tryb dla wielbicieli wolniejszego i delikatnego szczotkowania. Aby jeszcze bardziej kompleksowo zadbać o nasze zęby, producenci szczoteczek sonicznych wyposażają je w wiele wymiennych końcówek o różnych funkcjach, np. wybielających, czyszczących lub chroniących przed nadwrażliwością. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie https://szczoteczka-elektryczna.edu.pl/szczoteczka-soniczna/

Efekty działania szczoteczki sonicznej

Szczoteczka soniczna, dzięki swojej technologii, starannie i precyzyjnie usuwa bakterie oraz osady z jamy ustnej. Posiada jednak dużo więcej właściwości, które mają pozytywny wpływ na stan zdrowia naszych zębów i dziąseł. Skutecznie walczy nie tylko z płytką nazębną, ale także z przebarwieniami, nie niszcząc przy tym szkliwa. Używając szczoteczki sonicznej, możesz przywrócić swoim zębom ich dawną biel.

Szczoteczki manualne często podrażniają dziąsła, które z czasem mogą słabnąć i krwawić. Szczoteczki soniczne natomiast są przyjazne dla ich powierzchni, chronią ją i wzmacniają. Specjaliści polecają je osobom borykającym się z różnymi schorzeniami jamy ustnej, a także tym, którzy w przeszłości poddali się zabiegom chirurgicznym zębów lub dziąseł, posiadają implanty, protezy bądź aparaty ortodontyczne.

Podsumowując, szczoteczki soniczne mają kompleksowe działanie i posiadają wiele przydatnych właściwości, wśród których możemy wyróżnić: wybielającą, wzmacniającą zęby i dziąsła, chroniącą je przed nadwrażliwością lub skutecznie czyszczącą przestrzenie międzyzębowe. Ponadto szczoteczka soniczna:

  • usuwa nawet 6 razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczka manualna
  • usuwa nawet 80% osadów po kawie i herbacie
  • skutecznie odświeża oddech
  • „masuje” dziąsła i poprawia ich stan już po kilku tygodniach
  • hamuje gromadzenie się kamienia.

Używaj szczoteczek sonicznych wraz z końcówkami w połączeniu z dobrą pastą, a Twoje zęby staną się białe, zdrowe i silne!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoniec launchera Bethesdy, firma w pełni migruje na Steama
Następny artykułCo słychać na budowie kolejki w Solinie? Kiedy otwarcie?