United Autosport w składzie Paul Di Resta i Joshua Pierson po raz kolejny wygrało rywalizację na Yas Maria. Drugie miejsce ponownie zajęła ekipa Nielsen Racing w składzie Ben Hanley, Bell Matt i Rodrigo Sales, która została mistrzem klasy LMP2 Trzeci na mecie byli reprezentanci Graff Racing.

W kategorii GT do mety, jako pierwsze dojechały samochody #91 (Alfred Renauer, Robert Renauer, Ralf Bohn) oraz #33 (Klaus Bachler, Yifei Ye, Antares Au) Herberth Motorsport. Trzecia lokata należała do Garage 59. Ekipa Kessell Racing, reprezentowana m.in przez Romana Ziemiana i Michała Broniszewskiego zakończyła rywalizację na 10. i 15. miejscu. Mistrzem GT zostało Inception Racing.

Inter Europol Competition startujące w LMP3 dojechało do mety na 5. miejscu w swojej klasie.

– Wynik jest rozczarowujący, bo tempo było znowu dobre, a samochód świetnie ustawiony. Zdobyliśmy dużo doświadczeń przed czekającym nas sezonem European Le Mans Series, na którym jestem skupiony – stwierdził James Dayson.

– Pojechałem dwie krótkie, intensywne zmiany. Po drodze mieliśmy liczne okresy żółtej flagi i samochodu bezpieczeństwa. To sprawiło, że wyścig nie przebiegał płynnie. Po raz pierwszy w sezonie nie mieliśmy problemów technicznych. Udział w serii był świetnym przygotowaniem do reszty sezonu. Jestem zadowolony z tych startów – dodał Nicolas Pino

Polski zespół w przeszłości był mistrzem azjatyckiej serii w kategoria LMP3. Ten sezon Inter Europol zakończył na szóstej lokacie w klasyfikacji generalnej swojej klasy.

Pierwsza lokata w wyścigu padła łupem G-Drive Racing, za rosyjską ekipą zameldowały się dwa Ligiery CD Sport. Francuski zespół w klasyfikacji generalnej LMP3 zajął pierwsze i drugie miejsce.