A A+ A++

Ostrowiecki PKS prawdopodobnie otrzyma pożyczkę komercyjną dzięki pomocy zarządcy spółki, czyli Polskim Kolejom Państwowym.

Jak informowało Radio Kielce, apel o wsparcie przedsiębiorstwa wystosowali m.in. związkowcy z „Solidarności”, którzy są zaniepokojeni pogłębiającymi się problemami finansowymi firmy. Spotkanie ze ścisłym kierownictwem PKP zainicjowała jednak rada nadzorcza PKS.

Prezes zarządu PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim Stanisław Wodyński potwierdza, że pierwsze spotkanie w tej sprawie odbyło się w środę w siedzibie PKP. Ustalono, że pożyczka zostanie udzielona, jednak zaplanowano jeszcze kolejne spotkania w tej sprawie.

– W związku z tym, że jesteśmy też spółką w restrukturyzacji, wymaga to ustaleń z zarządcą restrukturyzacyjnym. Wierzę, że zrealizujemy to pomyślnie i nie odbije się to negatywnie na spółce – mówi prezes PKS.

Pomoc jest potrzebna, ponieważ to pandemia i obostrzenia od dwóch lat przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Dodatkowo w województwie mazowieckim w funduszu przewozów autobusowych zabrakło pieniędzy dla powiatów. Od początku roku nie realizuje ich powiat lipski, jednak ma podpisaną umowę z ostrowieckim PKS-em. Przejazdy są realizowane, ponieważ prosił o to wojewoda i rząd, ale bez wynagrodzenia, stąd potrzeba pożyczki.

Wojciech Zając, członek rady nadzorczej z ramienia pracowników PKS wierzy w to, że uda się uzyskać pomoc.

– Widzimy duże zrozumienie ze strony zarządu. W tej chwili powołane zostały takie grupy robocze na szczeblu finansowo-księgowym, gdzie przygotowywane są dokumenty do udzielenia przez PKP takiej pożyczki pomostowej dla ostrowieckiego PKS – wyjaśnia Wojciech Zając.

Ostrowiecki PKS istnieje już od 75 lat. Jest jedynym tego typu przedsiębiorstwem, które pozostało w województwie. Dziś zatrudnia 130 osób.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSposób na miejskie korki? Nowy sklep Sportano!
Następny artykuł​Kraków: “Stop smog” – 50 mln zł na ocieplenie budynków i wymianę pieców