A A+ A++

Pakiety Office od dekad pomagają małym i dużym firmom tworzyć, edytować i udostępniać pliki czy dokumenty. Na przestrzeni lat oferta narzędzi dla firm od Microsoft znacznie się rozwinęła. Pojawiły się m.in. możliwości pracy w przeglądarce czy przechowywania danych w chmurze. Zobacz, czym różnią się pakiety Office 365 od Office 2021 i zdecyduj, który jest odpowiedni dla Twojej firmy.

Materiały promocyjne

Czym różnią się pakiety Office?

Microsoft Office to bezsprzecznie jeden z najpopularniejszych zestawów narzędzi dla firm. Korzystają z niego uczniowie i studenci, użytkownicy domowi oraz firmy na całym świecie. Office rozpoczął swoje życie jako zestaw kilku podstawowych aplikacji do tworzenia dokumentów tekstowych, arkuszy i prezentacji. Z czasem i wraz z postępem technologii pakiet narzędzi był rozwijany i pojawiały się w nim kolejne funkcje i aplikacje, które miały na celu ułatwić pracę i usprawnić procesy biznesowe w firmach.

Jedną z największych zmian w narzędziach Microsoft było wprowadzenie technologii chmurowej w Microsoft 365. Doprowadziła ona do rozgałęzienia oferty na klasyczny pakiet Office oznaczany rokiem wydania i stale aktualizowaną platformę Office 365. Największymi różnicami między nimi są różnorodność funkcji dostępna w danym pakiecie, sposób rozliczenia licencji oraz czas jej trwania.

Poznaj najważniejsze różnice między narzędziami biurowymi Microsoft i zdecyduj, która wersja odpowiada Twoim wymaganiom.

Chmura czy klasyczne aplikacje Office?

Office 2021 to najnowsze wydanie klasycznego pakietu, oferującego dostęp do podstawowych aplikacji jak Word, Excel i PowerPoint. Dostępne są trzy wersje, przeznaczone dla różnych grup jak użytkownicy domowi, dla domu i małych firm oraz dla biznesu. W wersjach Office 2021 Home & Business oraz Professional, dedykowanych przedsiębiorstwom, do standardowych aplikacji dołączony został Microsoft Outlook, by ułatwić obsługę poczty email. Professional, jako najwyższy pakiet, otrzymał również aplikacje Microsoft Publisher i Access.

Microsoft Office 365 to chmurowa usługa, która znacznie rozszerza możliwości klasycznych edytorów dokumentów. Korzystając z tej rodziny pakietów, otrzymujesz dostęp do pełnego wachlarza aplikacji i funkcji, których nie ma w Office 2021. Przede wszystkim aplikacje Office 365 zapewniają możliwość współtworzenia dokumentów, dzięki czemu kilka osób może edytować treść pliku w tym samym momencie i na bieżąco obserwować wprowadzane zmiany.

Dzięki chmurze możliwe jest także pracowanie w aplikacjach uruchamianych w przeglądarce, które czerpią dane z dysku w chmurze. Każdy użytkownik usług Microsoft 365 otrzymuje 1 terabajt miejsca, na dokumenty i pliki. Oznacza to, że masz dostęp do swoich dokumentów na dowolnym komputerze z połączeniem internetowym. Chmura także ułatwia korzystanie z komunikatora Teams i umożliwia zintegrowanie poczty, kalendarza i komunikatora w jeden, spójny system kontaktów i kalendarzy.

Abonament miesięczny, roczny lub licencja wieczysta

Od wielu lat coraz większą popularnością cieszy się model subskrypcyjny, oferowany przy zakupie licencji na oprogramowanie dla firm. Często wynika on ze złożoności usługi, która wymaga większych nakładów finansowych, by utrzymać jej działanie. Ma on swoje zalety, lecz wciąż wiele firm i użytkowników ceni klasyczny sposób rozliczenia, zapewniający wieczysty dostęp do aplikacji czy usług.

Jeśli potrzebujesz standardowych aplikacji Office, pakiet Office 2021 możesz kupić z wieczystą licencją, dzięki której możesz korzystać z ulubionych narzędzi bez dodatkowych opłat czy odnawiania subskrypcji. Jeśli jednak chcesz korzystać z aplikacji i usług Microsoft 365, możesz dostosować sposób rozliczenia licencji do potrzeb Twojej firmy. Jeśli Twoja firma ceni elastyczność, wybierz abonament miesięczny, w którym na bieżąco możesz zwiększać lub zmniejszać zasoby usług Microsoft. Natomiast jeśli planujesz długoterminowy zakup aplikacji, wybierz opcję rozliczenia rocznego.

Okres trwania licencji Office

Ze względu na wieczystą naturę swojej licencji, Office 2021 nie posiada limitów czasowych nałożonych na użytkowanie licencji. Od momentu kupna i aktywacji licencji możesz korzystać z aplikacji i narzędzi bez obawy o jej wygaśnięcie czy potrzebę dodatkowyc … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułe-PIT już gotowy. Jak najłatwiej rozliczyć podatek przez internet?
Następny artykułWielton ma umowę z Amazonem na dostawy naczep