Niedzielne spotkanie z Tomasovią Tomaszów Lubelski było dla siatkarek z Ostrowca Świętokrzyskiego ostatnim w sezonie 2021/22. Podopieczne Piotra Brodawki walczyły dzielnie, ale w ostatecznym rozrachunku musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 1:3 w setach (20:25, 16:25, 27:25, 19:25).

Pierwsze dwa sety dość gładko wygrały zawodniczki z Tomaszowa Lubelskiego, odpowiednio 25:20 i 25:16. KSZO SMS zdecydowanie lepiej zaprezentował się w trzeciej partii. Wprawdzie początkowo przewagę miała drużyna gości, ale z czasem do głosu zaczęły dochodzić gospodynie. Po emocjonującej końcówce Ostrowczankom udało się wygrać tę partię 27:25. W czwartym secie, okupująca aktualnie trzecią pozycję w tabeli, drużyna Tomasovii błyskawicznie wypracowała sobie kilkupunktową przewagę. Podopieczne Piotra Brodawki próbowały nawiązać walkę, ale rywalki kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, zwyciężając w tej partii 25:19 i w całym meczu 3:1.

Dla siatkarek KSZO SMS niedzielne starcie było ostatnim w kampanii 2021/22. Po 18. kolejkach zgromadziły na swoim koncie 22 punkty, co przed ostatnią serią spotkań daje im piąte miejsce w tabeli. W sobotę, 26 lutego, Poprad Stary Sącz zmierzy się z Wisłą Kraków. Drużyny te zajmują odpowiednio siódmą i szóstą pozycję ze stratą jednego „oczka” do KSZO SMS. To ten mecz zadecyduje, które miejsce na koniec sezonu zajmą Ostrowczanki.

KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:3 (20:25, 16:25, 27:25, 19:25)