A A+ A++

Miasto zweryfikowało plany dotyczące budowy trybuny na stadionie z torem żużlowym przy ul. Legionów. Powodem były zbyt wysokie koszty budowy obiektu w zaprojektowanej formie. Ogłoszony został nowy przetarg – w trybie zaprojektuj i wybuduj.

W pierwszym przetargu dotyczącym budowy zadaszonej trybuny oferty złożyły dwie firmy. Jednak oszacowany przez nie koszt prac zdecydowanie przewyższał kwotę, którą magistrat ma przeznaczoną na projekt. Ostatecznie władze miasta po analizie uznały, że nie dołożą brakujących pieniędzy. Przetarg został unieważniony z przyczyn ekonomicznych.

Przed ogłoszeniem nowego przetargu powstał nowy program funkcjonalno-użytkowy. Zawarte w nim założenia mają zdecydowanie obniżyć koszty budowy. Oznacza to też, że trybuna nie będzie wyglądać tak jak pierwotnie zakładano.

Przede wszystkim zrezygnowano z zadaszenia trybuny, w tym także z możliwości jego wykonania w przyszłości. Tym samym nie będzie planowanej wcześniej infrastruktury – ekranów dźwiękochłonnych, nagłośnienia i oświetlenia. Miasto zrezygnowało również z systemu elektronicznej obsługi klienta.

Zgodnie z założeniami trybuna będzie miała konstrukcję schodkową. W porównaniu do planów miasta z ub. roku obiekt będzie odchudzony od fundamentów do szczytu. – Na tyle, by przenieść obciążenia, które będziemy tam montować – mówi Grzegorz Półchłopek, naczelnik wydziału kultury i sportu UM Krosna.

Nie zmieniają się założenia związane z organizacją sanitariatów i pomieszczeń na gastronomię. Powstaną pod trybuną.

Miejsc dla kibiców ma być jednak mniej – około 2200. Wynika to ze skrócenia trybuny o 5 metrów od strony parku maszyn. Grzegorz Półchłopek tłumaczy, że ma to związek z wytycznymi PZM, według których przy parku maszyn ma być zorganizowany tzw. park zamknięty. – To miejsce, do którego wjeżdżają motocykle po każdym biegu i czekają na ewentualne odwołania – mówi.

Wszystkie zmiany wymagają optymalizacji dokumentacji projektowej. Jak zaznacza magistrat w dokumentacji przetargowej – planowana inwestycja będzie bazować w sposób optymalny na rozwiązaniach przedstawionych w projekcie budowlanym oraz projektach wykonawczych inwestycji.

Wykonawca, który zostanie wyłoniony w przetargu, będzie musiał zająć się także budową drogi pożarowej, chodników oraz parkingu.

Magistrat ogłosił już przetarg. Jednak ze względu na zmiany, odbywa się on w trybie zaprojektuj i wybuduj. Termin składania ofert to 1 marca. Później miasto będzie oceniać oferty. Od daty podpisania umowy wykonawca będzie miał 8 miesięcy na zakończenie prac.

Autor: tom

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułLewica o kampanii dot. cen prądu. “Manipulacja! Winę za ceny prądu ponosi PiS”
Następny artykułKonferencja prasowa we Włostowie