Do głównych zadań Rady ds. COVID-19 będzie należało dokonywanie analiz i ocen bieżącej sytuacji zdrowotnej, gospodarczej i społecznej w kraju w zakresie przeciwdziałania i zwalczania skutków pandemii, przygotowywanie i przedstawianie propozycji działań zmniejszających niekorzystny wpływ pandemii COVID-19, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru ochrony zdrowia.
Doktor nauk o zdrowiu Magdalena Czarkowska jest zastępcą dyrektora ds. medycznych w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie. W nowo powołanej przez premiera Radzie ds. COVID-19 będzie odpowiadać za obszar profilaktyki i zdrowia publicznego. Ekspertka odniosła się do ostatniej zmiany obostrzeń dotyczących kwarantanny i izolacji.
ZOBACZ AKTUALNY STAN SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19 W POLSCE>>>
– Za duży plus uważam zniesienie kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną. Jest to działanie istotne pod kątem ograniczania skutków finansowych pandemii. Wpłynie to też pozytywnie na ograniczenie absencji pracowników medycznych, którzy w swojej pracy mieli kontakt z osobą zakażoną – zwróciła uwagę dr Czarkowska.
Podkreśliła, że jako jedyny przedstawiciel woj. lubelskiego w Radzie ds. COVID-19 będzie robić wszystko, aby to województwo było brane pod uwagę w perspektywie dec … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS