A A+ A++

Zabiegi upiększające zyskują coraz większą popularność, a możliwości na poprawę swojego wyglądu jest coraz więcej. Ogromną popularność zyskuje laminacja rzęs oraz brwi, która daje naturalny, ale bardzo wyraźny i estetyczny efekt. Jest to świetna alternatywa dla osób, które nie są zwolennikami doklejania sztucznych rzęs, a chciałyby poprawić wyrazistość swojego spojrzenia i uzyskać piękne rzęsy.

Na czym polega laminacja rzęs?

Laminowanie brwi rozpoczyna się od bardzo dokładnego demakijażu i odtłuszczeniu rzęs. Na dolnej powiece rozkłada się płatek, który będzie chronić wrażliwą skórę, przed działaniem stosowanych podczas zabiegu środków. Po odpowiednim przygotowaniu można przystąpić do nawijania rzęs na silikonowy wałek i pokrycia ich specjalnym, odżywczym preparatem. Ma on na celu wzmocnić i odżywić rzęsy. Kolejnym etapem jest nałożenie barwnika, który przyciemni rzęsy i pokrycie ich keratyną, która utrwala efekt i nadaje włoskom blask. 

Laminacja rzęs nie tylko wydobywa skręt i optycznie powiększa oko, ale też wzmacnia rzęsy i sprawia, że są w lepszej kondycji.

Na czym polega laminacja brwi? 

Nie tylko rzęsy można poddawać laminacji. Coraz więcej osób poddaje się również temu zabiegowi na brwi. Makijaż permanentny, samodzielne skubanie i malowanie brwi henną, cieniutkie i mało widoczne włoski, odeszły już dawno temu w niepamięć. Aktualnie w modzie są wyraźne, podkreślające rysy twarzy brwi, które mają wyglądać jak najbardziej naturalnie. Jednocześnie ważne, żeby wyglądały maksymalnie estetycznie. 

Laminacja brwi pozwala uzyskać dokładnie taki efekt. Ujarzmia niesforne włoski, sprawiając, że żaden z nich nie będzie odstawać w nieestetyczny sposób. Nadaje im naturalny, ale bardzo wyraźny kształt, dzięki czemu twarz wygląda dużo młodziej, a rysy są wyraźniejsze. Co szczególnie doceniają klientki, to efekt odżywienia brwi, które stają się miękkie, zdrowe i błyszczące. 

Jak przebiega zabieg laminacji brwi? 

Bardzo ważne jest wykonywanie tego zabiegu przez profesjonalistę. Internet aż huczy o sposobach na domową laminację brwi, ale niewłaściwie wykonany zabieg może narobić wiele szkód i zniszczyć włoski oraz podrażnić skórę. Tak samo, jak w przypadku laminowania rzęs, najważniejsze jest dokładne oczyszczenie skóry i włosków, dzięki czemu efekty zabiegu utrzymają się dłużej i będą bardziej efektowne.

Stylista podejmuje decyzję co do wyboru produktu oraz dokładnego przebiegu zabiegu, na podstawie grubości i stanu włosków klienta. Zwykle stosuje się w tym celu kwas tioglikolowy. Proces ten otwiera łuski włosków i pozwala na pokrycie ich keratyną lub bogatymi w substancje odżywcze olejkami. Brwi po zabiegu laminacji są bardziej gęste, ułożone i wspaniale podkreślają naturalną urodę.

Laminacja brwi krok po kroku

Po dokładnym demakijażu i odtłuszczeniu brwi nakłada się na nie kwas tioglikolowy. To właśnie on odpowiada za otwarcie łusek włosków. Brwi pokryte kwasem zakrywa się folią i po odliczeniu konkretnego czasu, nakłada się na nie keratynę. Podczas jej wczesywania we włoski, układa się brwi w pożądany kształt, po czym znów zakrywa folią. Po jej zdjęciu przychodzi czas na ostatnie poprawki jak wykonanie geometrii, poprawienie kształtu oraz nadanie intensywniejszego odcienia.

Warto dokładnie przejrzeć portfolio salonu, do którego planujemy się wybrać, ponieważ odpowiedni wybór stylisty, będzie miał olbrzymi wpływ na ostateczny efekt. Brwi są ważnym elementem twarzy, który ma wpływ na jej wyraz oraz kształt, dlatego nie należy podejmować pochopnej decyzji i oddać się w ręce doświadczonego profesjonalisty. 

Partnerem artykułu jest naturallashes.pl.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDrewno i skóra czy materiały z recyklingu – jakie wnętrza aut są trendy?
Następny artykułAplikacja przypomni częstochowianom, kiedy odbiorą od nich śmieci