A A+ A++

Do 15 lutego samorządy mogą składać wnioski podczas drugiego naboru do Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Każde z miast i gmin może złożyć maksymalnie trzy wnioski. W Sulejowie burmistrz Ostrowski postanowił iść drogą bardzo demokratyczną. O tym, jakie wnioski złoży gmina, zdecydowali radni w specjalnym głosowaniu.

Gmina przygotowała pięć propozycji, z których radni musieli wybrać trzy. Walka była na tyle zażarta, że potrzebna była dogrywka. W trakcie pierwszego głosowania radni zdecydowali, że wnioski zostaną złożone na projekty dotyczące budowy infrastruktury sportowej oraz rewitalizacji obszarów miejskich (13 głosów), a także modernizacji infrastruktury drogowej na terenie całej gminy Sulejów. 

Z wyborem trzeciego projektu był największy problem, ponieważ siedmioro radnych głosowało wówczas zarówno za budową sali gimnastycznej w Uszczynie, jak i za modernizacją ulicy Dobra Woda w Sulejowie. Burmistrz poprosił więc o powtórne głosowanie. Tym razem ośmioro radnych poparło remont ulicy Dobra Woda, a siedmioro budowę sali gimnastycznej w Uszczynie.

Bardzo dziękuję radnym za to głosowanie, które pokazało, że bardzo ważne dla naszych mieszkańców są boiska, szczególnie to we Włodzimierzowie, oczywiście równie ważne są drogi. Jestem rozczarowany, że nikt nie zagłosował na Jor-Polanę, być może zdaniem radnych rozwój turystyki nie jest w tym momencie tak istotny. Prosiłem radnych, aby składali też własne propozycje, ale jedyna, która wpłynęła, choć już po umówionym terminie, była niezgodna z regulaminem „Polskiego Ładu” – podsumował Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUK government to CRIMINALIZE online posts that disagree with “official” covid narratives, even if those narratives keep changing
Następny artykułTwój 1% ma znaczenie