A A+ A++

Szczawa. Gmina ma już plan zagospodarowania budynku po Szkole Podstawowej nr 2 w Szczawie, o ile dojdzie do likwidacji placówki, zaplanowanej na koniec sierpnia tego roku.

Jak już informowaliśmy, po długim sporze z Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki, sąd administracyjny wydał korzystny dla władz gminy Kamienica wyrok, dając samorządowi “zielone światło” do sfinalizowania likwidacji Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawie. 

Rada Gminy zaktualizowała uchwałę intencyjną w tej sprawie, a urząd kolejny raz wystąpił o opinię do kuratorium. Jeśli wszystko pójdzie po myśli władz samorządu, szkoła przestanie funkcjonować wraz z końcem sierpnia tego roku.
“Na Bukówce” w Szczawie pozostanie jednak budynek po zlikwidowanej placówce oświatowej. Jakie zamiary wobec nieruchomości mają władze gminy? 

– Jest plan, aby utworzyć w tym miejscu dom wsparcia, nawet nie całodobowy, a przewidziany pod tzw. opiekę wytchnieniową – mówi w rozmowie z nami wójt gminy Kamienica, Władysław Sadowski. – Rozmowy trwają, widzimy zapotrzebowanie na tego typu usługi, świadczone na rzecz osób starszych – dodaje. 

***

Po naszej ostatniej publikacji na temat Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szczawie skontaktowali się z nami rodzice uczniów, uczęszczających do placówki. Jak podkreślali, nie zdołali zaprotestować przeciwko uchwale Rady Gminy Kamienica, w której wyznaczono nowy termin likwidacji szkoły, gdyż taki punkt nie znalazł się w ogłoszonym porządku obrad, a został wprowadzony dopiero na sesji. 

– Jako rodzice nie zostaliśmy poinformowani o tym zamiarze. Ani wójt, ani radni nie poinformowali nas, że odbędzie się głosowanie w sprawie likwidacji szkoły, dlatego nie stawiliśmy się na sesję 20 grudnia i nie mieliśmy możliwości stanąć w obronie szkoły – czytamy w wiadomości od członków rady rodziców. 

Placówka ma zostać zlikwidowana z końcem sierpnia tego roku. Gmina liczy, że formalności uda się zakończyć w porę, aby z dniem 1 września 2022 roku dzieci mogły już uczęszczać do Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawie. Samorząd podkreśla, że przy podejmowaniu decyzji pod uwagę brany był nie tylko aspekt ekonomiczny. Gmina podnosi, iż liczniejsze klasy pozwalają m.in. stosować nowocześniejsze metody dydaktyczne.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRecenzja książki: Jerzy Surdykowski, „Wytrwałość” | Ulec czy wytrwać?
Następny artykuł'Sleeper cells and hundreds of fighters': Why ISIS remains a terrorist threat