A A+ A++

Jak podają chińskie media, BOE dokonało przełomu w technologii wyświetlaczy do monitorów i stworzyło pierwszy na świecie gamingowy panel o częstotliwości odświeżania wynoszącej aż 500 Hz. 

BOE to jeden z największych na świecie producentów matryc LCD, LED i OLED. Firma posiada zakłady produkcyjne rozsiane w Chinach oraz aż 19 ośrodków badawczo-rozwojowych w 19 innych krajach. Producent właśnie pochwalił się, że ​​dokonał przełomu w ramach częstotliwości odświeżania za pomocą swojego najnowszego wyświetlacza, gdzie wynosi ono 500 Hz, co jest obecnie rekordem. Ten 27-calowy panel do gier oferuje rozdzielczość Full HD i  ma być wyposażony w 8-liniowe połączenie eDP, czas reakcji 1 ms i obsługę prawdziwej 8-bitowej gamy kolorów.

BOEstworzyło pierwszy na świecie gamingowy panel o częstotliwości odświeżania wynoszącej aż 500 Hz. 

BOE ma duże doświadczenie w wykorzystywaniu technologii półprzewodników tlenkowych w wyświetlaczach. Zaprezentowany 500 Hz panel do monitorów jest znacznie szybszy niż najszybsze wyświetlacze w gamingowych monitorach dostępnych obecnie na rynku, które oferują „tylko” 360 Hz. Trzeba jednak pamiętać, że monitor zaprezentowany przez BOE jest prototypem przeznaczonym wyłącznie do celów demonstracyjnych. Producent nie zdradził, czy w najbliższym czasie wyprodukuje panel do gier o częstotliwości 500 Hz na rynek masowy, więc może upłynąć sporo wody w Wiśle, zanim pierwszy monitor z tym panelem pojawi się na sklepowych półkach. 

Nawet gdyby można było kupić ten monitor, pozostaje pytanie, jak bardzo praktyczny byłby taki sprzęt. Aby wykorzystać jego potencjał, potrzebny jest bowiem sprzęt komputerowy, który może wygenerować co najmniej 500 klatek na sekundę w tytułach, w które gramy na co dzień. Takie wartości możliwe są jedynie na mocnym sprzęcie w grach o bardzo niskich wymaganiach, np. e-sportowych produkcjach, które oferują przeciętną oprawę graficzną. Byłby to więc raczej niszowy sprzęt, podobnie zresztą jak obecnie modele z 360 Hz panelem. 

Ale jeśli jesteśmy w stanie wykorzystać potencjał takiego monitora, będziemy mieli przynajmniej teoretyczną przewagę pod względem input laga, ponieważ im szybciej monitor się odświeża, tym mniejsze opóźnienie między klatkami, co może przełożyć się na poprawę czasu reakcji.

Zobacz także:





Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCyfrowe bezpieczeństwo w samorządach i gminach. Jak chronić dane wrażliwe obywateli?
Następny artykułNadchodzi mocarz – pierwsze testy nowego procesora Intel