A A+ A++

Zarządzenie przeznaczało do sprzedaży w ustnym przetargu nieograniczonym udział miasta w nieruchomości gruntowej zabudowanej. Udział wynosił 662/1000 jej części, czyli 597 mkw. Cenę wywoławczą w pierwszym przetargu ustalono na 152 tys. zł brutto.

Zarządzenie zaskarżyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach spółka jawna będąca współwłaścicielem nieruchomości oraz znajdującego się tam lokalu. Domagała się stwierdzenia nieważności zarządzenia o przetargu. Złożyła też propozycję zakupu udziału gminy, ale w drodze bezprzetargowej. Prezydent miasta nie wyraził zgody. Odpowiadając na skargę, podkreślił, że obowiązuje zasada przetargowego trybu zbywania. Chcąc stać się właścicielem udziału we współwłasności nieruchomości, spółka musi przystąpić do przetargu.

Nie ma podstaw do stwierdzenia nieważności zaskarżonego zarządzenia, którego treść znajduje oparcie w przepisach ustawy o gospodarce nieruchomościami – uznał sąd i oddalił skargę. WSA uznał, że treść zarządzenia znajduje oparcie w przepisach. – Wynika z nich, że gminne nieruchomości mogą być przedmiotem obrotu, i dotyczy to także udziału we współwłasności nieruchomości – wyjaśniał sędzia sprawozdawca Tomasz Dziuk. – Sprzedaż następuje w drodze przetargu lub w drodze bezprzetargowej. W przypadku nieruchomości stanowiących własność gminy obowiązuje zasada przetargowego zbywania nieruchomości. Przepisy dopuszczają wyjątki. Jednym z nich jest sytuacja, w której zbycie nie dotyczy całej ni … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStuletnia lipa spadła na Ratusz – zdjęcia
Następny artykułElektronizacja procedur podatkowych wchodzi na kolejny poziom