– Polacy mają problem z utrzymaniem zdrowej diety. Trudności w tym zakresie zgłasza 59,7 proc. respondentów. 24,9 proc. nie ma z tym kłopotu, a aż 15,4 proc. nie dba o kwestie związane z prawidłowym odżywianiem – podkreślają analitycy Maczfit.
Ciekawie prezentują się także wyniki badania dotyczące zwyczajów zakupowych Polaków. Okazuje się, że zakupy robimy najczęściej raz w tygodniu. Taką deklarację złożyło 40,4 proc. ankietowanych. Na zakupy spożywcze wydajemy najczęściej między 51 a 150 złotych. I to podczas jednej wizyty w sklepie. W skali miesiąca jedzenie też kosztuje nas niemało. Wydajemy na nie między 1 tys. a 2,5 tys. Tak deklaruje aż 42,6 proc. ankietowanych. – Najwięcej na jedzenie wydają osoby stołujące się w restauracjach i barach, najmniej – ankietowani przygotowujący posiłki samodzielnie – podkreślają eksperci Maczfit.
Niestety wciąż mamy problem z marnowaniem żywności. Do regularnego wyrzucania jedzenia przyznaje się aż 15,1 proc. badanych. Co gorsza, nie uważa tego za problem. 17,2 proc. ankietowanych stara się nie marnować żywności, natomiast 67,8 proc. przyznaje się, że sporadycznie jedzenie wyrzuca.
W których miastach zwracamy uwagę na to, co jemy?
Choć czasem zdarza się nam zgrzeszyć i hamburgera przegryźć czekoladą, to ogólnie jakość tego, co jemy ma dla nas znaczenie. Taką deklarację złożyło 60,2 proc. ankietowanych. Dla 34,3 proc. badanych kwestia jakości posiłków ma znaczenie, ale nie zawsze. Tylko 5,5 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nie zwraca uwagi na to, co je.
– Porównaliśmy odpowiedzi na to pytanie z typami posiłków, preferowanych przez respondentów. Okazuje się, że na to, co jedzą, najczęściej zwracają uwagę użytkownicy diet pudełkowych – robi to 85,1 proc. Na drugim miejscu znaleźli się respondenci preferujący domowe posiłki lub dania na wynos – tutaj uwagę na to, co jedzą, zwraca uwagę 59,9 proc. osób. Na trzecim – stołujący się w restauracjach (58,9 proc.), na czwartym – sięgający po gotowe posiłki ze sklepu (43,7 proc.). Jakość jedzenia najmniej obchodzi klientów fast foodów – pośród ankietowanych najczęściej wybierających tę formę posiłków, tylko 19,7 proc. deklaruje, że zwraca uwagę na to, co je – podkreślają eksperci Maczfit.
Czy zwracasz uwagę na to co jesz?
Fot.: Maczfit
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS