Co za mecz! Co za finał! Zostanie zapamiętany na długie lata. Rafael Nadal przegrywał już 0:2, by doprowadzić do zwycięstwa. Wygrał 4:6, 6:7 (5), 6:4, 6:4, 7:5. Mecz trwał pięć godzin 24 minuty. Hiszpan przeszedł do historii. Jest pierwszym tenisistą, który wygrał 21 turniejów wielkoszlemowych.

Niesamowite, trudno w to uwierzyć. To będzie jeden z najbardziej pamiętnych dni tego sezonu tenisowego i sportowego. Rafael Nadal, który przez ostatnie miesiące cierpiał, leczył bolesną kontuzję stopy, z tego powodu zrezygnował z udziału w dwóch turniejach wielkoszlemowych wrócił w wielkim stylu. Takie historie wzruszają, zdumiewają, poruszają.

Rafael Nadal sam się tego nie spodziewał

Nic nie zapowiadało takiego scenariusza. Nadal przystąpił do turnieju co najwyżej jako były mistrz, który może powalczyć, ale nie był stawiany w roli faworyta.

Wygrał co prawda poprzedzający Australian Open turniej w Melbourne, ale przedtem ostatni mecz rozegrał w sierpniu. Ma już 35 lat, czy można było oczekiwać, że wytrzyma turniej wielkoszlemowy, w którym gra się do trzech wygranych setów?

Ale wytrzymał. W Australian Open dosyć łatwo wygrał cztery pierwsze rundy. Stracił tylko seta w pojedynku z Karenem Chaczanowem. W ćwierćfinale z Dennisem Szapovalovem “uciekł spod topora”, kończąc mecz po pięciu setach. Świetnie zagrał w spotkaniu o finał z Matteo Berretinim.

Po tym półfinale płakał. Osiągnął finał. Mówił, że to był dla niego szczyt marzeń.

Rafael Nadal przegrywa dwa pierwsze sety, drugiego po zaciętej walce

Mecz o trofeum wyglądał na początku tak jakby Nadal pogodził się z góry, że nie będzie w stanie nawiązać walki z Miedwiediewem.

Rosjanin to wicelider rankingu, faworyt turnieju, zwycięzca ostatnie … czytaj dalej