A A+ A++

Motyw epidemii czy wirusów pojawia się w grach dość często. Jest on na tyle ciekawy i pozostawia spore pole do popisu deweloperom, że jako widz bardzo chętnie poznajemy kolejne wątki fabularne rzucające światło na, jak dotąd, tajemnicze wątki. Przed Wami lista dziesięciu tytułów, które, moim zdaniem, najlepiej ukazały oblicze zarazy.

Tom Clancy’s The Division

Zestawienie otworzy Tom Clancy’s The Division, który pozwala nam wcielić się w nowojorskiego agenta. Dokładnie w Black Friday, czyli w dniu, w którym Amerykanie wybierają się na ogromne zakupy, w mieście pojawia się śmiertelny wirus ospy. Jest on przenoszony poprzez skażone banknoty, więc uniknięcie zarażenia jest wręcz niemożliwe. My, we współpracy z innymi agentami, musimy znaleźć, a następnie wyeliminować źródło zakażenia, w tym wrogo nastawioną do tytułowych agentów frakcję. Pandemia w przypadku pierwszego The Division ukazuje mocno zniszczony Nowy Jork, a jego projekt robi wrażenie po dzisiaj.

They Are Billions

They Are Billions to nietypowa strategia czasu rzeczywistego, która przenosi nas na fikcyjną, obcą planetę. Zarządzamy swoją kolonią poznając i tworząc nowe, innowacyjne technologie, które w większym lub mniejszym stopniu przyczynia się do obronienia swoich terenów przed wygłodniałymi zombie. Co jakiś czas hordy zarażonych atakują nasze włości, wyrządzając przy tym szkody – najgorszym scenariuszem jest przedostanie się nawet jednego zombie do naszych posiadłości, ponieważ wtedy może zarazić mieszkańców.

A Plague Tale: Innocence

To zestawienie nie miałoby sensu, gdyby nie zostało w nim umieszczone przebojowe A Plague Tale: Innocence. Produkcja Asobo Studio zachęca nas do zapoznania się z Amicią i jej młodszym bratem – Hugo. Zadaniem odbiorcy jest poprowadzenie ich przez zniszczone tereny XIV-wiecznej Francji, co nie jest proste ze względu na panoszące się niemalże na każdym kroku stada wygłodniałych szczurów przenoszących wirusa. Świat gry jest brutalny, zagadkowy, a przy tym na swój sposób przepiękny. 

Resident Evil 2 

Ze wszystkich świeżych odsłon serii Resident Evil, to właśnie remake Resident Evil 2 z 2019 roku najlepiej ukazał oblicza zarazy. Wcielając się w Claire lub Leona już po samym wjechaniu do Raccoon City zainteresowani mogą przyjrzeć się, jak mocno owe miasto zostało zniszczone przez korporację odpowiadającą za wypuszczenie tajemniczego wirusa. Nie pomaga fakt, że gdzie tylko się nie ruszymy, tam znajdziemy dziesiątki zarażonych chcących tylko wbić swoje kły do naszej szyi.

Left 4 Dead 2

Rzadko kiedy zdarza się, aby produkcja nastawiona na kooperację przywiązywała tak ogromną wagę do najmniejszych detalów świata. Inaczej jest w zjawiskowym Left 4 Dead 2, które jest zainstalowane na moim komputerze osobistym aż po dzisiaj. Apokalipsa zombie w wizji twórców z Valve nie nudzi, a eliminowanie kolejnych zombie i mutantów, biegających po ogromnej metropolii, to gratka dla fanów totalnej rozwałki.

Days Gone

Days Gone to bezapelacyjnie jedna z najlepszych produkcji poprzedniej generacji. Nie tylko za sprawą fabuły, bohaterów czy świetnie rozplanowanych mechanik, ale również dzięki napędzającymi wątek główny aktywnościami pobocznymi oraz otoczeniu, które potrafiło zaintrygować. Niszczenie każdej kolejnej hordy świrusów oferowało nowe, niezapomniane doświadczenie, a ciągłe szukanie lekarstwa i odkrywanie kolejnych sekretów tylko zachęcało do jak najszybszego odnalezienia leku mającego zbawić świat.

Dying Light

Dosłownie za sześć dni fani Techlandu będą mogli usiąść przed komputerem lub konsolą i włączyć Dying Light 2. Nadchodząca produkcja przedstawi kolejną historię związaną z pandemią, ale w tym miejscu warto przypomnieć o pierwszym Dying Light. On, podobnie, jak inne tytuły z tego zestawienia, także dobrze poradził sobie z tą tematyką. Szczególnie ciekawie wypadła walka o każdy mililitr antyzyny, środku podawanego ludziom w celu uniknięcia skutków zaraźliwej choroby.

Vampyr

Vampyr jest RPG-iem akcji stworzonym od podstaw przez twórców świetnej serii Life is Strange. Deweloperzy dostarczyli nam interesującą opowieść o cenionym lekarzu, Jonathanie Reidzie, który po powrocie do rodzinnego miasta zamienia się w… wampira. Zamiast leczyć ludzi i szukać sposobu na powstrzymanie groźnej epidemii, protagonista musi na wszelkie sposoby powstrzymywać się od żądzy krwi.

The Last of Us 2

W zestawieniu nie mogło zabraknąć The Last of Us Part II. Produkcja od Naughty Dog kontynuuje historię zapoczątkowaną w 2013 roku – pasożytnicze grzyby doprowadziły do upadki cywilizacji, przez co każdy żyjący człowiek walczy o swoje. Druga część marki Sony świetnie to ukazała, ponieważ w trakcie poznawania przygody Ellie i Joela pierwsze skrzypce odgrywa walka z innymi frakcjami, aniżeli – jak mogło się wydawać – zarażonymi.

Plague Inc.

Plague Inc. to z kolei mobilna produkcja (jest obecnie dostępna także na komputerach i konsolach Xbox One) będąca strategią. Parę lat temu przeżyła swoją drugą młodość, ponieważ przez wybuch w prawdziwym świecie pandemii COVID-19 ludzie zaczęli się nią interesować i tworzyć swoje własne wirusy. W Plague Inc. nie szukamy sposobów na zwalczenie pandemii, a tworzymy własne choroby mające zniszczyć świat. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUwaga! Jutro zmiany w organizacji ruchu. To w związku z WOŚP.
Następny artykułWłochy: Niezaszczepieni dominują na oddziałach intensywnej terapii