A A+ A++

Plecionki i ażury to absolutny must-have w aranżacjach inspirowanych popularnym stylem boho. Urokliwie wypełniają domowe wnętrza i wprowadzają beztroski, niezobowiązujący klimat. Pięknie prezentują się praktycznie w każdym pomieszczeniu, a przy tym zachwycają autentycznością i niewymuszoną prostotą.

Plecione zdobienia i ażurowe elementy wyposażenia tworzą pełne naturalności wnętrza, w których płynnie przenikają się spokój i równowaga. Wykonane z rozmaitych materiałów takich jak juta, bambus, bawełniany sznurek czy wiklina potrafią dyskretnie wzbogacić wystrój ozdobnym wzorem. Ich aranżacyjnym sprzymierzeńcem pozostaje lekko złamana biel, np. odcień Bone z palety Tikkurila Optiva White, która z wyczuciem podkreśla delikatny urok splotów.

W stylu boho odnajdzie się wszystko, co związane z naturą, dlatego plecionki wyjątkowo harmonijny związek tworzą też z wszelakimi tonacjami brązu i drewnem. W tak urządzonej jadalni rządzi swoboda i nieformalny szyk. Neutralnym tłem będzie pokryta sztukateriami ściana w delikatnej szarości 1951 farby Tikkurila Optiva Nature Matt 5, która nie zaburzy naturalnego porządku w pomieszczeniu.

Również rattanowe meble z niezwykłą łatwością wpasowują się w stylizacje inspirowane bohemą. Stanowią też słuszny wybór dla osób ceniących ciekawy design i luźny styl. Za sprawą ażurowego splotu nawet wnętrzom w ciemnym wykończeniu dodają niezwykłej lekkości i wdzięku. Ze smakiem komponują się zwłaszcza z barwami zaczerpniętymi ze świata przyrody, jak przywodzący na myśl burzowe niebo M436 z palety Tikkurila. Oczywistym towarzyszem dla naturalnego rattanu są także zielone rośliny, które świetnie współgrają z jego nienachalną estetyką i budują przytulny klimat wnętrza.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp
Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŻaryn: Konflikt na granicy przygasł, ale jest utrzymywany przez Białoruś
Następny artykułNabór do pracy w Żłobku Miejskim w Sokółce