A A+ A++

Śniadanie do łóżka? To możliwe!

Wszyscy wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. To ono odpowiada za siłę i chęć do działania, gwarantuje dobre samopoczucie i doskonały start. Często o tym zapominamy, jedząc śniadanie w biegu lub wychodząc z domu całkowicie je pomijając. Inaczej jest w weekendy, wtedy mamy zdecydowanie więcej czasu, a leniwe poranki przeciągają się aż do południa.

Nadchodzi jednak moment kiedy trzeba wstać, bo burczenie w brzuchu przypomina, że czas na pierwszy posiłek. Idealnie byłoby zjeść śniadanie w łóżku. Mając stolik śniadaniowy to możliwe! Śniadanie przyniesione do łóżka zdecydowanie umili poranek.

Śniadanie w łóżku to świetny sposób na rozpoczęcie świętowania urodzin, imienin lub rocznicy ślubu. To także pomysł na niespodziankę dla ukochanej osoby.

Stolik śniadaniowy

Pięknie przygotowany posiłek w weekendowy poranek to gwarancja udanego dnia! Przygotowanie śniadania to pestka. Problem pojawia się, jak przenieść je do łóżka i wygodnie zjeść. Zdecydowanie nie wydaje się to tak proste jak w filmach. Istnieje duże ryzyko rozlania soku, kawy, a okruchy w pościeli są niemal pewne. By delektować się śniadaniem w rodzinnym gronie na wygodnym łóżku należy zagwarantować stabilność – zwykła taca może okazać się nie wystarczająca. Na szczęście jest alternatywa w postaci praktycznego stolika śniadaniowego.

Stolik śniadaniowy na pierwszy rzut oka przypomina tacę z nóżkami. Jej atutem jest fakt, że nóżki zapewniają stabilność stoliczka na pościeli czy materacu. Warto dodać, że stolik czy taca śniadaniowa najczęściej ma rozkładane nóżki, które po skończonym śniadaniu łatwo można złożyć, a przedmiot schować do kuchennej szafki. Zaletą stolika jest jego mała waga – jest lekki, można go swobodnie przenosić. Atutem są także podniesione brzegi – nawet jeśli coś wylejesz, pościel ocaleje. Przy tacy śniadaniowej śmiało zmieszczą się przy nim do śniadania dwie osoby.

Stolik śniadaniowy Fot. crazyshop

Jaki stolik śniadaniowy wybrać?

Niemal w każdym sklepie z wyposażeniem gospodarstwa domowego bez problemu znajdziemy stolik śniadaniowy lub tacę na nóżkach. Ceny są przystępne – od 40 do 100-130 złotych, w zależności od materiału wykonania, wielkości, personalizacji. Najtańsze będą proste stoliki śniadaniowe bez wzorów. Droższe modele, personalizowane, z grawerem lub dekorami są droższe, jednak świetnie sprawdzą się w postaci prezentu na parapetówkę czy z okazji ślubu.

Dużym zainteresowaniem cieszą się tace śniadaniowe z grawerem. Wiele producentów umożliwia samodzielne dobieranie sentencji, grafiki, czcionki tekstu, możemy dodawać imiona i cytaty. Modele z laserowym grawerem są trwałe i stanowią świetną pamiątkę. Stolik na nóżkach z powodzeniem posłuży także podczas pikniku czy wakacyjnego wyjazdu, a w domu wykorzystasz go również jako podstawę pod laptopa.

Najczęściej wybierane są stoliki śniadaniowe wykonane drewniane, najlepiej z drewna sosnowego. Mają swoje zalety – są niedrogie, lekkie i wygodne, a dodatkowo ocieplą klimat każdego wnętrza. Drewno to materiał uniwersalny, pasuje do wielu aranżacji. W sklepach znajdziemy także stoliki śniadaniowe z drewna bambusowego, bukowego, olchowego. Dostępne są one w wielu odcieniach: orzech, venga, teak oraz kolorze naturalnym. Warto wybrać tacę z lakierowaną powierzchnią, dzięki czemu łatwiej będzie utrzymać ją w czystości. Praktyczne okażą się uchwyty po obu stronach, które ułatwią przenoszenie stolika. Stoliki śniadaniowe są odporne na działanie wysokich temperatur, nie ulegną szybko zniszczeniu.

Szukasz oryginalnego stolika? Świetnie sprawdzą się stoliki śniadaniowe w dekoracyjnej formie, pomalowane na pastelowy kolor lakierem wodnym: błękitnym, białym, szarym doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Szary stolik śniadaniowy na prezentSzary stolik śniadaniowy na prezent Fot. crazyshop

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKonferencja pn. „Jak uczyć o Holokauście” odbędzie się już niebawem. Obowiązują zapisy
Następny artykułDonald Tusk odwiedził piekarnię w Kościanie