A A+ A++

Atrakcje wystawy „Splendor Cathedralis”, ponad 900-letnia historia miasta oraz 850 lat bazyliki w Kielcach, a także dzieje mniejszości żydowskiej, niemieckiej i rosyjskiej poznają uczestnicy ferii zimowych w Muzeum Historii Kielce.

Ferie w województwie świętokrzyskim rozpoczęły się 17 stycznia i potrwają do 30 stycznia. W tych dniach Muzeum Historii Kielc zaprasza na ciekawe zajęcia.

Już dzisiaj uczestnicy poznają tajniki wystawy stałej „Z dziejów Kielc” – miasta biskupiego, wyrosłego wokół kolegiaty z najstarszym kościółkiem św. Wojciecha z czasów Władysława Hermana.

W kolejnych dniach uczniowie będą poszukiwali i odkrywali podczas spacerów najbardziej znane zabytki Kielc, czy poznawali tkaniny oraz sprzęty liturgiczne zebrane na wystawie „Splendor Cathedralis”. Prezentuje ona zasoby katedralnego skarbca, które są dostępne zarówno w podziemiach kościoła, jak i w Muzeum Historii Kielc. Wystawa została przygotowana z okazji 850-lecia bazyliki kieleckiej.

„Tajemnice starych ulic” to kolejna propozycja, która podczas edukacyjnego spaceru pozwoli poznać zarówno ciekawostki architektoniczne, jaki i dzieje mniejszości, obecnych niegdyś w mieście nad Silnicą, jak żydowskiej, niemieckiej i rosyjskiej, z ich obiektami kultu. To m.in. dawna synagoga w Kielcach czy cerkiewka św. Mikołaja.

Będą się także odbywały zajęcia w placówkach muzealnych, w grupach do 12 osób.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKielce: 2022 – Rokiem Żydowskiego Dziedzictwa Kielc oraz Pamięci o Ofiarach Kieleckiego Getta
Następny artykułGniezno: szkolenie dla wychowawców seminaryjnych nt. prewencji wykorzystania seksualnego małoletnich