A A+ A++

Jeszcze niedawno o Inscryption mało kto wiedział, a teraz to jedna z najlepiej ocenianych gier na Steamie. Autorzy pochwalili się też ponadprzeciętnym wynikiem sprzedażowym.

Inscryption to nieszablonowe połączenie gry karcianej, roguelike’a, łamigłówek rodem z escape roomu oraz psychologicznego horroru. Gracz wyrusza na wyprawę przez mroczny las i stara się odkryć tajemnice kryjące się w chacie Leszego. Wykorzystuje do tego talię kart reprezentujących leśne stwory. Za produkcją odpowiada twórca Pony Island oraz The Hex, a wydawcą jest firma Devolver Digital.

Inscryption sprzedało się już w nakładzie ponad miliona kopii, a na Steamie gracze wystawiają jej niemal same pozytywne opinie (średnia wynosi 97 proc.).

Inscryption ukazał się 19 października, a obecnie jest jednym z najlepiej ocenianych tytułów na platformie Steam. Spośród ponad 48 tys. ocen wystawionych przez użytkowników aż 97 proc. to recenzje pozytywne. Gra cieszy się też bardzo wysoką średnią notą w portalu Metacritic – 8,4/10. Z kolei twórcy pochwalili się, że jej sprzedaż osiągnęła już pułap miliona kopii. Biorąc pod uwagę bardzo dobrą prasę, jaką ma obecnie ta niezależna produkcja, można oczekiwać, że wkrótce liczba ta przekroczy dwa miliony.

Obecnie Inscryption dostępne jest wyłącznie w wersji na PC, ale w obliczu tak ciepłego przyjęcia przez graczy można liczyć na to, że za jakiś czas gra trafi też na konsole. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że jej wydawcą jest Devolver Digital, czyli firma z dużym doświadczeniem na rynku konsolowym. Natomiast na chwilę obecną możecie zapoznać się z Inscryption na swoich komputerach. Nie musicie od razu za nią płacić (cena na Steamie wynosi 80 złotych) – możecie zacząć od pobrania darmowej wersji demonstracyjnej.

Zobacz także:





Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPieskow: Rosja negocjuje kulturalnie, nie formułujemy gróźb
Następny artykuł“Polski ład” wprowadził chaos do pracy księgowych i urzędników skarbowych