A A+ A++
Na placu Niepodległości prawie czterdzieści dwustronnych plansz tworzy swoisty labirynt. Jest to projekt nazwany „Labiryntem sztuki”, a jego celem jest popularyzacja sztuki polskiej XIX i XX wieku.
fot. Jacek Szwic
Cenna inicjatywa, z której korzystają nawet najmłodsi.


Składa się z kilkunastu ścieżek edukacyjnych: „Abstrakcja”; „Artystki”; „Sztuka kobiet”; „Autoportrety, czyli artystyczne selfie”; „Batalistyka, walka i obrazy wojny”; „Dał nam przykład Bonaparte… Legenda napoleońska w sztuce polskiej”; „Mieszkańcy miast”; „Tematyka religijna w sztuce polskiej XIX i XX w.”; „Widoki miast”, „Wizerunek romantyka”.

Organizatorem wydarzenia są: Towarzystwo Projektów Edukacyjnych przy wsparciu Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli, oddział w Przemyślu, a także prezydent Przemyśla, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej. Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Autorką wystawy jest Bożena Pysiewicz z Muzeum Narodowego w Warszawie.

Wejdź w „Labirynt” i wygraj album o sztuce

Umieszczone na wystawie kody QR spowodują, że oglądający będzie mógł dostać się do równoległej rzeczywistości wirtualnego labiryntu i skorzystać z multimedialnych elementów wystawy. Odbiorca będzie mógł dodatkowo, po obejrzeniu wystawy, wziąć udział w konkursie (także poprzez kod QR) – teście wiedzy, w którym nagrodą będzie ilustrowany album/katalog zawierający przystępnie opisaną historię polskiej sztuki współczesnej z reprodukcjami najważniejszych dzieł sztuki, krótkimi biogramami i zwiększającymi przystępność opisanych treści anegdotami.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułProf. Krzysztof Pyrć o Omikronie: To będą zachorowania zaszczepionych i reinfekcje ozdrowieńców
Następny artykułGranica polsko-białoruska. 10.01.2022. Służby reżimu Łukaszenki i migranci rzucali kłodami w polskie patrole