A A+ A++

Z wiadomości wynika, że Chłopik zlecił telewizji publicznej medialny atak w Sąd Apelacyjny w Warszawie i w sędziego Przemysława Kurzawę. Chodzi o niekorzystny wyrok sądu dla szefa rządu z 2018 r. Wyrok dotyczył słów Morawieckiego, który stwierdził, że rząd PiS w półtora roku wydał dużo więcej pieniędzy na infrastrukturę, niż PO-PSL przez 8 lat swoich rządów. Wyrokiem sądu premier miał sprostować te słowa, publikując przeprosiny na antenie telewizji TVP i TVN przed głównymi wydaniami „Wiadomości” i „Faktów”.

Wiadomości mają pochodzić ze skrzynki e-mailowej szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka. Polski rząd nie potwierdza i nie zaprzecza ich prawdziwości, jednak część z nich została potwierdzona przez ich nadawców lub adresatów

Chłopik reaguje

Po wyroku w sprawę zaangażował się Mariusz Chłopik – nieformalny doradca premiera, który postanowił skontaktować się z Jackiem Kurskim i Jarosławem Olechowskim.

„Jacek, Jarek, podsyłam poniżej efekt narady kilku znamienitych osób łapiących pewne linki w sądownictwie i powiązań między sędziami a różnymi sprawami” — pisał Chłopik. Po czym dodał: „Po rozmowach mamy prośbę, by jutro TVP bardzo ładnie zaatakowało te osoby, które taki wyrok wydały i generalnie warszawski sąd apelacyjny według topowych kancelarii w Warszawie to stajnia Augiasza”.

Następnie Chłopik instruował Kurskiego i Olechowskiego, by posłowie PiS, występujący w programach telewizji publicznej, byli pytani o sprawę wyroku wobec Morawieckiego. „My z Michałem Dworczykiem musimy wiedzieć, kto idzie, a następnie go odpowiednio przygotujemy” — podkreślał doradca premiera. W wiadomości dołączył przygotowaną ściągę, jak TVP powinno atakować osoby odpowiedzialne za wyrok, m.in. sędziego Przemysława Kurzawę – przewodniczącego składu orzekającego Sądu Apelacyjnego w Warszawie, wydającego wyrok.

TVP przeprowadza atak

W ściądze dla pracowników TVP wymieniono kierunki ataków w stronę sędziów i sądu, który oskarżono m.in. o uniewinnienie posłanki PO Beaty Sawickiej za przyjęcie 50 tys. łapówki. Według instrukcji, Kurzawie należało zarzucić wydanie wyroku, który miał „ochronić przestępców i aferzystów z WGI (Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej – przyp. red.), którzy oszukali blisko 1500 klientów na ponad 320 mln zł”.

W „Gazecie Polskiej Codziennej” ukazał się tekst o sędzim Kurzawie z argumentami ze ściągi dla TVP. Tekst został omówiony przez PAP, a następnie pojawił się na stronie TVP Info.

Dowiedz się więcej: Afera mailowa dopiero się rozkręca. Czy PiS zapanuje nad nią lepiej niż PO nad aferą podsłuchową?

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZaszczep dziecko przed feriami #wGdyni
Następny artykuł„Smakosz” w nowej odsłonie Traffic Design