A A+ A++

Jak co roku w Sylwestra i Nowy Rok policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu dokładając starań, aby wszyscy którzy wyruszą na spotkania i zabawy sylwestrowe dotarli bezpiecznie do celu i równie bezpiecznie powrócili do swoich domów.

Zabawy i spotkania Sylwestrowe będą okazją do wznoszenia toastów. Jeśli zdecydujemy się na picie alkoholu wówczas bezwzględnie zrezygnujmy z prowadzenia pojazdu.

Pamiętajmy!

  • będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
  • nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
  • mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
  • możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie, senni;
  • następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie możemy wsiadać za kierownicę po alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg.

Apel kierujemy również do osób z najbliższego otoczenia kierowcy. Jeżeli będziemy widzieć, że  osoba, która wcześniej spożywała alkohol wsiada za kierownicę zareagujmy i uniemożliwimy jej jazdę. Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

Przypominamy, że nawet na drugi dzień po spożyciu alkoholu może się on nadal w znajdować w naszym organizmie.

Dlatego jeżeli mamy wątpliwości czy możemy bezpiecznie wsiąść za kierownicę, możemy sprawdzić swoją trzeźwość w Komisariacie Policji w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Racławickiej 3, gdzie jest zamontowane urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości. Kierowcy, którzy decydują się na badanie stanu trzeźwości przed wyruszeniem w drogę, wykazują się dużą świadomością i odpowiedzialnością za bezpieczeństwo innych.

Przypominamy!

  •  jeśli zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ to jego stan określa się mianem po spożyciu, to kierowanie pojazdami  w takim przypadku stanowi wykroczenie
  • w przypadku gdy zawartość alkoholu we krwi kierowcy wynosi ponad 0,5 ‰ wówczas  kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości i kierowanie pojazdami  jest traktowane jako przestępstwo

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Jednak najważniejsze w tym wszystkim, jest nasze wspólne bezpieczeństwo.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKnytt Underground Soul Jar PC
Następny artykułS&P 500 zyskał 27 proc. w 2021 roku