A A+ A++

God of War (2018) został zapowiedziany kilka miesięcy temu na komputery osobiste. Port ujrzy światło dzienne już za niespełna miesiąc, więc stopniowo są odkrywane kolejne karty. Niedawno poznaliśmy wymagania sprzętowe, a teraz możemy zobaczyć, jak wyglądają one na tle prawdziwych testów.

Testy te zostały przeprowadzone przez firmę AMD. Korporacja otrzymała grywalną wersję tytułu skupiającego się na przygodzie Kratosa i jego syna, Atreusa, już w lipcu tego roku, aby móc przetestować na nim technologię AMD FSR (FidelityFX Super Resolution), która pomaga w zwiększeniu pozytywnych doznań płynących z rozgrywki. Tak prezentuje się jej opis na stronie producenta:

Rozwiązanie AMD FSR wykorzystuje najnowsze technologie skalowania przestrzennego, aby generować krawędzie o superwysokiej jakości i detale z wyraźnymi pikselami, skalując obraz do bardzo wysokich rozdzielczości. Przekłada się to na większą wydajność przy minimalnym wpływie na jakość obrazu. Są dostępne cztery różne ustawienia wstępne, od Ultra Quality (najwyższa jakość) po Performance (wydajność), każde oferujące precyzyjnie dostosowany balans między liczbą klatek na sekundę a efektami wizualnymi.

Z wykorzystaniem rzeczonej technologii (na poziomie 4K Ultra Quality) oraz jednostki, do której włożono AMD Ryzen 9 5900X, 16GB RAM 3200MHz, a także kartę graficzną RX 6800 XT udało się uzyskać średnio 57 klatek na sekundę w God of War z 2018 roku. Podkreślić trzeba, że grę odpalono na najwyższych ustawieniach graficznych.

Wynik ten z jednej strony jest zadowalający (wszak to prawie 60 FPS-ów przy 4K), ale z drugiej warto wspomnieć o tym, że układy graficzne RX 6800 XT są mocniejsze niż popularne wśród graczy RTX 3080, a także kosztują obecnie nawet 7-8 tysięcy złotych. Pokazuje nam to, że nadchodzący hit od Sony będzie wymagającym tytułem.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChoinka – dodatek czy podstawa świąt?
Następny artykułSzczepienia przeciw COVID-19. Większość polskich studentów po dwóch dawkach