A A+ A++

Na granicy polsko-białoruskiej stacjonują podkarpaccy terytorialsi. Święta spędzą z dala od rodzin i bliskich. Wyrazem poparcia dla solidarności z żołnierzami i funkcjonariuszami może być akcja #WolneMiejsceDlaMunduru.

Kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zaznacza, że obrona zagrożonej granicy jest nadrzędną wartością, nawet w tak ważnym świątecznym czasie. – Wielu żołnierzy z Podkarpacia w tym roku będzie świętować na granicy polsko-białoruskiej wypełniając swój żołnierski obowiązek – mówi.

Terytorialsi z 3. PBOT wspierają sąsiadów od początku kryzysu migracyjnego. – Do tej pory ich zadania polegały na udzielaniu wsparcia poprzez działania operatorów bezzałogowych statków powietrznych, obsłudze zestawów oświetleniowych oraz prowadzeniu patroli wodnych na rzece Bug – tłumaczy kpt. Witold Sura. – Teraz nasze obowiązki zostały rozszerzone o prowadzenie patroli pieszych i służbę na posterunkach kontrolnych.

Rzecznik 3. PBOT dodaje, że rotacja sił w rejonie przygranicznym zapewnia efektywne wykorzystanie potencjału żołnierzy Wojska Obrony Terytorialnej.

Tego typu działania dla brygad, których rejon odpowiedzialności służbowej jest w bezpośredniej styczności z granicą państwa, to bezcenne doświadczenie szkoleniowe – informuje kpt. Witold Sura.

Tłumaczy, że terytorialsi będą mieli okazję wykonywać nowe zadania, poznać się nawzajem w zupełnie innych okolicznościach i warunkach. – Rotacje sił WOT w ramach operacji “Silne Wsparcie” są przygotowane do połowy przyszłego roku – mówi.

Podczas świątecznej kolacji pamiętajmy, że nie wszyscy spędzą ten czas w rodzinnym gronie. Wyrazem poparcia i solidarności z obrońcami granicy może być włączenie się w akcję Wolne Miejsce Dla Munduru.

Niech pusty talerz stojący podczas wieczerzy wigilijnej zostanie symbolicznie dedykowany naszym żołnierzom – mówi kpt. Witold Sura.

Autor: tom
Zdjęcia: DWOT

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOstatnie szlify na parkingu w Tłuszczu
Następny artykułKalendarz Miasta Zielonka 2022