A A+ A++
fot. Screen z relacji na żywo KOD Zielona Góra

W niedzielę w Zielonej Górze zielonogórzanie protestowali przeciwko „lex TVN”. Podobne protesty odbyły się w całej Polsce.

– Prezydencie Duda masz strzec konstytucji i naszych praw. Zawetuj lex TVN – mówili organizatorzy. Krzyczano: „wolne media, wolni ludzie”, „Złodzieje”. – Władza, która jest uczciwa nie boi się wolnych mediów, ani

– Zgromadziliśmy się tu bo jesteśmy poruszeni tym, co się wydarzyło. Już tyle razy myśleliśmy, że granica już została przekroczona i dalej się nie posuną, a jednak coś się wydarzyło. Media to jest coś co daje nam poczucie wolności, dostęp do informacji. Zostały nam tylko dwa przyczółki to jest Internet, który nie jest jeszcze w żaden sposób kontrolowany i dostęp do informacji, który ten rząd próbuje się w jakiś sposób sobie przejąć. Pamiętajmy, że dostęp do informacji daje nam wolność wyboru i możliwość realnej oceny sytuacji – mówiła Agnieszka Chyrc ze Strajku Kobiet.

– Zastanawiałem się jak kończyć z tym złem, kiedy Kaczyński zdefiniował sobie grupę odbiorców, dla której TVN nie ma znaczenia, bo oni nie oglądają TVN,  ale ta grupa docelowa trzydziestu kilku procent pozwala temu człowiekowi rządzić.  W jaki sposób walcząc poza przychodzeniem na demonstracje powinniśmy obrać. Ja apeluję o powszechny ostracyzm wszystkich ludzi związanych z PiS-em i Kukizem. To są wrogowie polski, to są wrogowie demokracji – mówił senator Wadim Tyszkiewicz.

Kacper Kubiak z Instytutu Równości podkreślał, że ustawa nie pokazała się bez powodu. Wyjaśniał, że LEX TVN wrócił, żeby przykryć sprawę ucieczki m.in. żołnierza na Białoruś, żeby przykryć sprawę wyczynów Kurskiego w TVP, żeby przykryć sprawę 600 ofiar COVID-19, żeby przykryć sprawę konfliktu z Unią Europejską, przykryć sprawę benzyny za 6 zł.

Wśród przybyłych znaleźli się lokalni politycy (m.in. marszałek Elżbieta Polak, posłanka Anita Kucharska-Dziedzić, Wadimir Tyszkiewicz), a także przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń.

17 grudnia br. Sejm przegłosował nowelizację ustawy zwaną LEX TVN, odrzucając tym samym wrześniową uchwałę Senatu w tej sprawie. Nowelizacja została przyjęta i czeka na podpis prezydenta Andrzeja Dudy, który ma 21 dni na podjęcie decyzji w tej sprawie. Może on ustawę podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego. Tutaj możecie podpisać apel: https://apel.tvn.pl

Relację KOD ZG znajdziecie na fanpage KOD ZG – Komitet Obrony Demokracji Zielona Góra

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPonad sto miejscowości, tysiące manifestantów w całym kraju. Polska walczy o wolność mediów
Następny artykułMichał Karnowski: Stacja TVN wyszła z PRL