A A+ A++

Trwa cykl spotkań informacyjnych dla inwestycji realizowanej na zlecenie krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad a dotyczą one Rozbudowy drogi krajowej nr 28 na odcinku Nowy Sącz – Ropa.



Po Kamionce Wielkiej i Grybowie przyszedł czas na Ropę. We środę (15 grudnia) w tamtejszym Urzędzie Gminy zorganizowano spotkanie informacyjne.



Jakie są plany?

W ramach modernizacji drogi krajowej nr 28 na wysokości skrzyżowania dróg i stacji benzynowej są plany wybudowania ronda.

Ważnym punktem ma być rozbudowa podjazdu pod Ropską Górę, gdzie powstanie trzeci pas dla pojazdów wyprzedzających. Zapowiada się również zmiana nośności i geometrii jezdni, co ma w efekcie poprawić bezpieczeństwo na drodze.

Szczegóły tej inwestycji mówią o wybudowaniu drogi o szerokości 7 metrów z poboczami wysypanymi zmielonym asfaltem (destruktem). Perspektywa zakończenia tych prac to… 2027 rok.

Czego nie będzie w Ropie?

Na pierwszy plan nasuwa się brak rozwiązania dla pojazdów włączających się do ruchu z posesji przyległych do fragmentu drogi o trzech pasach. W omawianym rozwiązaniu założono dla nich nakaz skrętu w prawo. Pominięto w tym przypadku wybudowanie miejsc, gdzie mogliby bezpiecznie nawrócić.

Wzorem, gdzie zastosowano takie rozwiązanie, jest powiat tarnowski i miejscowość Zabłędza w ciągu drogi wojewódzkiej 977. W miejscu, gdzie wybudowano trzeci pas ruchu do wyprzedzania, zaplanowano też dwa miejsca dla pojazdów, które skręcając w prawo, bezpiecznie włączają się do ruchu, a na szczycie wzniesienia mają osobną jezdnię do zawrócenia

Niestety takiego rozwiązania w Ropi … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKoncert Teresy Werner w Zamojskim Domu Kultury
Następny artykułFolia będzie w końcu odbierana od rolników