– Właściciel przyszedł z gotowym projektem ogrodu, który był już w zaawansowanej realizacji. Brakowało tylko domu. Z czymś takim zetknęliśmy się po raz pierwszy – wspomina Konieczny. – Zależało mu, by po zakończeniu budowy mógł od razu cieszyć się w pełni z dorodnego ogrodu. Rośliny potrzebują dużo więcej czasu, by uzyskać docelową wielkość, niż trwa realizacja nawet tak dużego projektu – dodaje najbardziej znany na świecie polski architekt.
Efekt końcowy jego pracy zapiera dech w piersiach. Ogromne przeszklenia pozwoliły otworzyć dom na ogród i wprowadzić naturę do wnętrza, a jego mieszkańcy mogą w płynny sposób poruszać się między wnętrzem i zielenią na zewnątrz. Ale nie tylko sama bryła i aranżacja przestrzeni wyróżnia From The Garden House. Niezwykłe jest też podejście właściciela terenu do otoczenia.
– Zwykle najbogatsi zagarniają dla siebie najpiękniejsze zielone obszary, często doprowadzając do bezpowrotnej degradacji środowiska. Tutaj mamy do czynienia z procesem odwrotnym. Nasz klient sięgnął po bezwartościowe ugory, które zamienił w zieloną przyjazną przestrzeń do życia – zachwyca się Konieczny.
To nie pierwszy klient KWK Promes, który już na etapie myślenia o domu zastanawia się nad tym, jak będzie on zintegrowany z otoczeniem.
Dla coraz szerszego grona zamożnych klientów to, co na zewnątrz, staje się dziś równie ważne jak to, co w środku. Pandemiczne miesiące, wymuszające długi pobyt w obrębie miejsca zamieszkania sprawiły, że ogród stał się symbolem ucieczki przed ograniczeniami, źródłem radości, miejscem do ćwiczeń, odpoczynku czy zadumy nad zachodzącymi zmianami. Nie bez przyczyny ci mieszkańcy miasta, którzy nie mają ogrodu, zaczęli masowo kupować działki.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS