A A+ A++
fot. ZielonaNews.pl

Mieszkaniec Dzielnicy Nowe Miasto za pośrednictwem radnego Jacka Budzińskiego zgłosił do magistratu problem związany z kodami pocztowymi, który wystąpił po połączeniu z gminą Zielona Góra. Pewne jest, że niebawem odetchną mieszkańcy Łężycy.

Po 6 latach od połączenia zmieniono wiele jak np. nazwy przystanków kolejowych. Jednak wszystkie przyłączone miejscowości pozostały w starej strefie kodów pocztowych 66 (które należą m.in do Czerwieńska, Zaboru, Świdnicy, Nowogrodu, Babimostu czy Trzebiechowa, czyli z terenu powiatu ziemskiego), a nie jak Zielona Góra 65. Rodzi to określone problemy z dostarczeniem przesyłek pocztowych i kurierskich. Sam dwukrotnie otrzymałem do swojej skrzynki (prawidłowo zaadresowane) przesyłki, które powinny trafić na adres w innej przyłączonej miejscowości – tłumaczył mieszkaniec miasta.

Problem z pocztą w Łężycy

Wskazał także problem kodu pocztowego w Łężycy (66-016), który wskazuje na miasto Czerwieńsk. – Przed połączeniem Łężyca przyporządkowana była zarówno do parafii w Czerwieńsku jak i tamtejszego urzędu pocztowego. Od trzech lat parafia została zmieniona na św. Alberta  na os. Zastalowskim, a urząd pocztowy na urząd przy ul. Batorego. Numer kodowy pozostał stary, co powoduje, że (sporadycznie co prawda) trafiają do awizowanego odbioru w Czerwieńsku – informuje zielonogórzanin. Mieszkaniec zauważa, że problem zostałby rozwiązany, gdyby w Łężycy utworzono placówkę pocztową z nowym numerem kodowym. Ta część miasta bardzo szybko się rozwija i takie rozwiązanie mogłoby pomóc.

Problem uporządkowania kodów pocztowych

Urząd miasta w odpowiedzi na interpelację wyjaśnia, że problem uporządkowania kodów pocztowych w wyniku połączenia został Poczcie Polskiej zgłoszony w 2015 roku. – Miasto otrzymało odpowiedź, że Poczta Polska nie przewiduje zmian w obsłudze miejscowości/sołectw oraz, że w kwestii organizacji pocztowej służby doręczeń decyzja w zakresie reorganizacji służby doręczeń odejmowane są w oparciu o uwarunkowania ekonomiczne i infrastrukturalne jakimi dysponuje Poczta Polska i nie muszą być one zgodne z mapą terytorialną Miasta Zielona Góra – informuje magistrat.

Co z Łężycą?

Teraz urząd ponownie zwrócił się do Poczty Polskiej o z prośbą o ocenę sytuacji i wyrównanie poziomu usług. I jak się okazało jest światełko w tunelu. – Wiceprezes Poczty Polskiej S. A. poinformował o podjęciu prac nad wdrażaniem zmian w organizacji przesyłek w części miasta obejmującej Urzędy Pocztowe w Czerwieński oraz w Zielonej Górze przy ul. Elektronowej w taki sposób, by zapewnić mieszkańcom optymalne warunki obsługi w zakresie doręczania i odbioru przesyłek pocztowych – czytamy w odpowiedzi do interpelacji. Reorganizacja jedna to duże przedsięwzięcie (m.in. w automatycznych systemach sortowania przesyłek) i zakończy się nie wcześniej niż w II połowie 2022 roku. Całą interpelację wraz z odpowiedzią znajdziecie tutaj: Interpelacja w sprawie kodów pocztowych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSMS Stal Mielec szkołą na medal w plebiscycie Nowin
Następny artykułKlaudia Halejcio w zmysłowej odsłonie. Zarzuciła marynarkę na stanik