Starannie zaprojektowany i właściwie wkomponowany w otoczenie dom parterowy zachwyca swoją formą i subtelną elegancją. W ofercie ARCHON+ nie brak takich właśnie propozycji, które dedykowane są rodzinom ceniącym komfort użytkowania domu i estetykę wierną zasadzie umiaru.
W poniższym artykule prezentujemy trzy projekty domów parterowych, należące do kolekcji domów jednorodzinnych, które wyróżniają się przemyślanym układem pomieszczeń, czytelnym podziałem na cześć dzienną i nocną niezależnie od metrażu, wyposażono je w praktyczne w codziennym użytkowaniu pomieszczenia gospodarcze.
„Dom w renklodach 15 (G2)” dowodzi, że w architekturze wystarczy nieraz mały akcent, by całość nabrała wyjątkowego charakteru. To dom o efektownej formie z dachem czterospadowym oraz lekkim wysunięciem garażu przed elewację frontową, co dało możliwość stworzenia ciekawego zadaszenia nad strefą wejściową. Podobnie jak inne projekty domów parterowych ARCHON+, „Dom w renklodach 15 (G2)” wyróżnia starannie przemyślany program użytkowy, dzięki któremu w ramach jednej kondygnacji współistnieją bezkonfliktowo strefy dzienna i nocna. Pierwsza ma charakter przestrzeni otwartej, znakomicie doświetlonej przez system tarasowych drzwi i okien. Za przesuwnym przeszkleniem salonu rysuje się taras w podcieniu z możliwością zaaranżowania tam letniej jadalni, a utrzymana w białej tonacji kuchnia zyskuje jeszcze więcej świeżości za sprawą narożnego przeszklenia. Pomieszczenia te od części nocnej rozgranicza korytarz zaprojektowany pod kątem wstawienia ciągu pojemnych szaf wzdłuż jednej ze ścian. Trzy ustawne sypialnie mają bliski dostęp do łazienki, wśród nich pokój rodziców wyposażono w prywatną garderobę. Niemniej praktycznie rozwiązano część gospodarczą domu, bo kotłownia dysponuje niezależnym wejściem na zewnątrz, łączy także funkcję pralni.
„Dom w lulo” to perła w kolekcji małych parterówek z dachem dwuspadowym. Choć powierzchnia użytkowa budynku nie przekracza tu 97 m2, to każdy fragment przestrzeni może tu zostać doskonale wykorzystany dzięki jej racjonalnemu rozplanowaniu. Na układ funkcjonalny domu w części nocnej składają się trzy sypialnie oraz dwie łazienki, jedna z nich ma charakter prywatny, dostępna jest bezpośrednio z pokoju rodziców. Strefa dzienna ma układ otwarty, a połączony z jadalnią salon powiększa wizualnie okazałe przeszklenie przesuwne. Szerokie okna z przesuwnym systemem otwierania zastosowano także w sypialni rodziców, zapewniając jej niezależne wyjście do ogrodu i bliski dostęp do tarasowej strefy wypoczynku, gdzie można ustawić wygodne fotele.
W pobliżu wiatrołapu znajduje się toaleta dla gości, a w kotłowni gazowej z powodzeniem organizujemy małą pralnię. Mimo skromnego metrażu „Dom w lulo” posiada więc szereg rozwiązań, które zapewniają komfortowe użytkowanie. Warto podkreślić, że dzięki prostej konstrukcji dom jest ekonomiczny w budowie, a także w późniejszej eksploatacji.
„Dom w lipiennikach” to projekt, który docenią Inwestorzy marzący o prostym, wygodnym i tanim w budowie domu parterowym. Ta zwieńczona dachem dwuspadowym bryła kryje w swoim wnętrzu dopracowany i praktycznie zaprojektowany układ pomieszczeń, podzielony czytelnie na dzienną i nocną strefę. Na część dzienną składa się ustawny salon połączony poprzez szerokie przeszklenie z obszernym tarasem, posiadającym miejsce na letnią jadalnię, do której przejdziemy także bezpośrednio z sypialni rodziców. Kuchnia została wyposażona w narożne okno oraz praktyczny półwysep z barkiem śniadaniowym. Jej przedłużeniem jest dyskretnie ukryta w rogu spiżarnia, pozwalająca na praktyczne przechowywania zapasów. Ozdobą salonu jest kominek i zaproponowana w aranżacji drewniana okładzina, tworząca eleganckie tło dla kina domowego, naprzeciw którego mamy modną surową ścianę wykończoną cegłą. Całość składa się na efekt nowoczesny z nutą minimalistyczną. Do strefy nocnej prowadzi korytarz ze swobodnym dostępem do wszystkich pozostałych pomieszczeń, a więc trzech sypialni, toalety, łazienki. Kotłownia gazowa to jednocześnie praktyczna pralnia.
Szczegółowe informacje o zaprezentowanych projektach na www.archon.pl
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS