Bayern Monachium pokonał VfB Stuttgart 5:0 w pierwszym meczu 16. kolejki Bundesligi. Trzy gole zdobył Serge Gnabry, a dwa trafienia dołożył Robert Lewandowski. Polak w pierwszej połowie był niewidoczny i długo czekał na swoją okazję, ale udało mu się dwukrotnie wpisać na listę strzelców.

Jest reakcja naczelnego “France Football” ws. Roberta Lewandowskiego

Tak Lewandowski zdobył historyczne gole! Rekord Muellera wyrównany!

Lewandowski zbliżył się do kolejnych rekordów. W weekend ostatnia szansa

W 69. minucie Lewandowski otrzymał znakomite podanie od Gnabry’ego, wszedł przed obrońcę i ładną podcinką pokonał bramkarza Stuttgartu. Był to 17. gol Lewandowskiego w tym sezonie i 67. w tym roku kalendarzowym. Dodatkowo, był to gol numer 1000 polskiego zawodnika w Bundeslidze. Zaledwie trzy minuty później Lewandowski ponownie wpisał się na listę strzelców. I ponownie asystował mu Serge Gnabry. Polak dobrze wyprzedził obrońcę i z bliska wpakował piłkę do siatki. To był 42. gol Lewandowskiego w Bundeslidze w tym roku kalendarzowym. Tym samym napastnik Bayernu wyrównał rekord Gerda Muellera.

Do pobicia Lewandowskiemu został jeszcze jeden rekord. Aktualnie Polak ma na koncie 68. goli w tym roku kalendarzowym. Brakuje mu więc tylko jednego trafienia do Cristiano Ronaldo, który w swoim najlepszym roku (2013) strzelił 69 bramek. Nie do pobicia wydaje się za to rekord Leo Messiego, który rok wcześniej strzelił aż 91 bramek.

Lewandowski jest najlepszym strzelcem w tym sezonie Bundesligi. Ma na koncie 18 goli, o cztery więcej niż Patrik Schick z Bayeru Leverkusen i o siedem więcej niż Erling Haaland z Borussii Dortmund.

Transfer Haalanda na ostatniej prostej?! Romano potwierdza kontakt. A to nie koniecTransfer Haalanda na ostatniej prostej?! Romano potwierdza kontakt. A to nie koniec

Bayern pewnie przewodzi w tabeli Bundesligi. Aktualnie Bawarczycy mają dziewięć punktów przewagi nad drugą Borussią, która swój mecz zagra w środę w ostatnim w tabeli Furth. W następnej kolejce monachijczycy zagrają z Wolfsburgiem. Będzie to ich ostatni mecz ligowy w tym roku.