Developres Rzeszów trafił do grupy A Ligi Mistrzyń wraz z rosyjskm Lokomotiwrm Kaliningrad, niemieckim Dresdner FC oraz ukraińskim Prometej Dnipro. Zespół prowadzony przez Stephana Antigę rozpoczął zmagania w fazie grupowej od wygranej 3:2 u siebie z Dresdner FC. Jak dotąd drużyna z Rzeszowa dwukrotnie grała w fazie grupowej Ligi Mistrzyń i w obu przypadkach rywalizacja kończyła się na tym etapie.

Polscy siatkarze mają swojego Kozamernika. “Wzorowałem się na nim”

Katarzyna Wenerska z tytułem MVP po meczu z Prometej Dnipro. Oddała nagrodę koleżance

Pierwszy set meczu pomiędzy Developres Rzeszów a Prometej Dnipro był bardzo wyrównany, ale ostatecznie rzeszowianki wygrały go 25:20. Druga partia to już absolutna dominacja zawodniczek prowadzonych przez Stephana Antigę, która zakończyła się wynikiem 25:14. W końcówce trzeciego seta Rysice nieco się pogubiły i prowadziły w meczu tylko 2:1. W czwartym secie Developres był już zdecydowanie pewniejszy i wygrał 25:17. Tym samym rzeszowianki zanotowały drugą wygraną w grupie A.

Tytuł MVP meczu otrzymała Katarzyna Wenerska, ale rozgrywająca nie zgodziła się z tym werdyktem. 28-latka przekazała nagrodę Brunie Honorio z Brazylii, która wywalczyła aż 25 punktów. Atakująca wydawała się być zaskoczona taką decyzją Wenerskiej, ale przyjęła nagrodę. O awansie Developres Rzeszów do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń najpewniej zadecyduje dwumecz z Lokomotiwem Kaliningrad, w barwach którego występuje Malwina Smarzek.

Do kolejnej rundy Ligi Mistrzyń awansuje pięciu zwycięzców grup oraz trzy najlepsze drużyny z tabeli drugich miejsc. Finał europejskich pucharów, zarówno w wypadku panów, jak i pań, będzie miał miejsce 21 lub 22 maja 2022 roku.