A A+ A++

Popularny informator znany jako KOMACHI_ENSAKA odkrył w bazie danych benchmarku BAPCO Crossmark wpis zawierający niewydany jeszcze procesor Intel Core Raptor Lake. Ten został szybko usunięty, ale redakcji Tom’s Hardware udało się przechwycić najważniejsze dane, dzięki czemu otrzymaliśmy pierwsze potwierdzenie wyższej liczby rdzeni w procesorach Intel kolejnej generacji.

Jak ujawniono w sierpniu, seria Intel Core 13. generacji o nazwie kodowej Raptor Lake będzie zawierać do 8 rdzeni Performance i 16 rdzeni Efficient. Oznacza to, że pełna liczba rdzeni wzrośnie z 16 do 24 w przypadku następców Alder Lake. Informacje na ten temat pojawiły się już w bardzo wczesnym przecieku, prawdopodobnie zawierającym próbkę inżynieryjną 1 (ES1) procesora, ponieważ do premiery pozostało nam jeszcze ponad 10 miesięcy.

KOMACHI_ENSAKA odkrył w bazie danych benchmarku BAPCO Crossmark wpis zawierający niewydany jeszcze procesor Intel Core Raptor Lake.

Test zawiera listę „RPL-S ADP-S DDR5 UDIMM OC CRB”, która jest platformą testową dla nadchodzących procesorów, wyposażonych w to samo gniazdo LGA1700, które jest obecne we właśnie wypuszczonych płytach głównych Z690. Pomimo plotek, że seria 13. generacji Core może domyślnie obsługiwać szybsze specyfikacje pamięci JEDEC DDR5 (5600 MT/s), platforma testowa nadal zawierała dwa moduły DIMM o szybkości 4800 MT/s. Jednak w tym momencie próbka jest nadal na bardzo wczesnym etapie testowania i prawdopodobnie jest poważnie ograniczona częstotliwościami, więc stosunkowo niska prędkość pamięci nie jest tutaj największym problemem. Nie jest to również wynik testu, który wyciekł. Co prawda próbka jest dużo wolniejsza niż procesor Core i9-12900K, ale to normalne na tym etapie. Jak jednak zauważa Tom’s Hardware, Intel ma bliskie powiązania z BAPCO, dlatego benchmark raczej nie jest wykorzystywany w niezależnych testach procesorów. 

Procesor Intel Raptor Lake z 24 rdzeniami i 32 wątkami przyłapany w benchmarku

Oczekuje się, że Intel Raptor Lake zostanie wprowadzony na rynek około czwartego kwartału 2022 r. Podobnie jak Alder Lake, ma on wykorzystywać proces produkcyjny Intel 7, obsługiwać gniazdo LGA1700 i być dostępny zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych. Oczekuje się, że platforma Raptor Lake dostarczy również zmiany w mechanizmie zasilania procesora/płyty głównej, które mogą znacząco poprawić wydajność energetyczną.

Zobacz także:





Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPorażka Skry Częstochowa w ostatnim tegorocznym meczu w Fortuna 1.Lidze
Następny artykułWnętrza z nutą splendoru