Zakończyła się zbiórka podpisów pod petycją do szefa resortu infrastruktury.
Na początku sierpnia tego roku działacze ruchu Polska 2050 w Pabianicach rozpoczęli zbiórkę podpisów pod petycją dotyczącą przejazdu drogowo-kolejowego przy ulicy Lutomierskiej. Udało się zgromadzić blisko 5 tysięcy głosów. Trafią do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka jako argument do podjęcia działań w niezbędnym kierunku.
Dlaczego jednopoziomowy przejazd powoduje ogromne trudnienia?
- służby ratownicze maja utrudniony przejazd na drugą stronę torów kolejowych,
- korek samochodów oczekujących na przejazd ul. Lutomierską często sięga do ul. Partyzanckiej, co blokuje ruch również na tej ulicy,
- na liniach autobusowych 2, 260 i 261 dochodzi nawet do kilkunastominutowych opóźnień w kursowaniu,
- utrudniony jest wyjazd autobusów z zajezdni, które muszą wyjechać jako rezerwa liniowa na zastępstwo w przypadku awarii,
- dzieli Pabianice izolując Klimkowiznę i Zatorze.
- Trwa budowa tunelu średnicowego, skutkująca zwiększeniem częstotliwości pociągów, co dodatkowo sparaliżuje ruch w Pabianicach.
Dawid Stępniewski, działacz ruchu Polska 2050 z Pabianic i jeden z inicjatorów zbiórki podpisów, zwrócił uwagę jeszcze na inny aspekt.
–Korki na Zatorzu to także ogromny problem ekologiczny. W tej części Pabianic normy jakości powietrza są regularnie przekroczone. Popieramy rozwój kolei jako najbardziej ekologicznej formy transportu, natomiast do zagadnienia trzeba podejść kompleksowo – zauważył.
Przypomnijmy – Władze Pabianic złożyły w sierpniu br. wniosek dotyczący uwzględnienia poprawki w budżecie państwa na ręce senatora Krzysztofa Kwiatkowskiego z Łódzkiego Zespołu Parlamentarnego. W Sejmie trwają prace nad ustawą budżetową na 2022 rok. Członkowie ŁZP forsują przeznaczenie na bezkolizyjny przejazd w Pabianicach ponad 23 mln zł z budżetu państwa.
Bój o inwestycję trwa już kilkanaście lat. Więcej o planach i historii starań TUTAJ.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS