Southampton zremisował 2:2 z Leicester City w 14. kolejce Premier League. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Jan Bednarek, dla którego było to premierowa bramka w sezonie 2021/22. Polski obrońca okazał się najsprytniejszy w polu karnym, wykorzystując sytuację z 3. minuty, gdy dobił uderzenie Mohammeda Salisu. Niestety, w 85. minucie z powodu urazu Bednarek musiał zejść z boiska.

Rangnick komentuje doniesienia “Bilda”. “Tak… jeszcze 10 milionów za Lewandowskiego”

Słodko-gorzki występ Bednarka. Gol a potem kontuzja

Po spotkaniu trener Southampton Ralph Hasenhuettl mówił, że ściągnął Polaka z boiska, aby nie pogłębiać urazu. Niestety to nie wystarczyło. Na konferencji przed najbliższym meczem Southampton z Brighton szkoleniowiec przyznał, że w sobotę nie będzie mógł skorzystać z polskiego obrońcy. Bednarek ma bowiem problemy z łydką.

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

To był czwarty gol Bednarka odkąd zaczął grać w Premier League. Angielskie media pozytywnie oceniły występ polskiego stopera w meczu z Leicester. “Po dobrym występie opuścił boisko kontuzjowany”, “Bednarek był jedną z ofiar upokorzenia 0:9 z Leicester w 2019 roku – teraz natychmiast uciszył kibiców gości” – pisali angielscy dziennikarze.

Potwierdził się drastyczny scenariusz. Koniec sezonu dla gwiazdy MilanuPotwierdził się drastyczny scenariusz. Koniec sezonu dla gwiazdy Milanu

Southampton po remisie zajmuje 15. miejsce w lidze, a Leicester City jest ósmy. W następnej kolejce zespół Bednarka zagra u siebie z Brighton (4 grudnia o godz. 16:00). Jest więc szansa, aby zobaczyć na boisku przynajmniej jednego reprezentanta Polski – Jakuba Modera.