Faza grupowa Ligi Europy zbliża się ku końcowi. Po świetnym początku Legia zaliczyła trzy porażki z rzędu (w tym dwie z Napoli) i jej sytuacja przestała być komfortowa. Sytuację utrudnił także wynik środowego spotkania pomiędzy Spartakiem Moskwa a Napoli.

Jan Urban wskazuje największy problem Michniewicza. “To nie jest łatwe połączyć dwie rzeczy”

Liga Europy. Spartak wygrywa z Napoli. W czwartek Legia może spaść na czwarte miejsce w grupie

Rosjanie po raz kolejny zaskoczyli w meczu z wyżej notowanym rywalem i wygrali 2:1 z Napoli, które wystawiło eksperymentalny skład bez kontuzjowanych Osimhena, Anguissy, Insigne czy Politano. W trzeciej minucie spotkania wynik otworzył Artiom Sobolew z rzutu karnego. Kolejnego gola ten sam piłkarz dołożył w 28. minucie. W drugiej części przeważali goście, ale znalazło to jedno przełożenie w trafieniu Elifa Elmasa w 64. minucie

W tym momencie nowym liderem grupy C został Spartak Moskwa, który ma na koncie 7 pkt. Drugie jest Napoli z takim samym dorobkiem, jednak, jako że o kolejności w tabeli decyduje bilans bezpośrednich spotkań (w pierwszym meczu Spartak wygrał 3:2), to Rosjanie są przed faworytem. Dalej są Legia Warszawa (6 pkt) oraz Leicester City (5 pkt).

Legia Warszawa osłabiona w meczu z Leicester City! Trzech piłkarzy nie zagra

Środowy wynik to najgorszy możliwy scenariusz dla Legii, która nie może przegrać z Leicester City. Jeśli tak się stanie, Wojskowi spadną na czwarte miejsce w grupie. W przypadku remisu Legia zrówna się punktami z Napoli oraz Spartakiem, ale w małej tabeli będzie miała najgorszy bilans bezpośrednich spotkań i utrzyma trzecią pozycję.

Liga Europy. Jak wygląda tabela grupy C?

1. Spartak Moskwa – 7 pkt, bramki 9:9
  2. Napoli – 7 pkt, bramki 12:8
  3. Legia Warszawa – 6 pkt, bramki 3:7
  4. Leicester City – 5 pkt, bramki 7:7

Pierwszy zespół awansuje do 1/8 finału Ligi Europy, natomiast druga ekipa musi zmierzyć się w play-offach z trzecim zespołem z grupy Ligi Mistrzów. Trzecia drużyna na zakończenie fazy grupowej LE spada do Ligi Konferencji Europy, natomiast czwarta kończy swój udział w europejskich pucharach.

Były piłkarz Legii Warszawa grzmi o klubie. Były piłkarz Legii Warszawa grzmi o klubie. “To jest patologia”

LE. Leicester – Legia. Gdzie i kiedy oglądać mecz? [STREAM]

W drugim spotkaniu piątek kolejki warszawianie zagrają z Leicester na wyjeździe. Mecz odbędzie się w czwartek 21 października o godzinie 21:00. Transmisja spotkania będzie dostępna na platformie Viaplay. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE z tego spotkania na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.