A A+ A++

– Przewodniczący parlamentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii przyjęli wspólne stanowisko w sprawie sytuacji na granicach – przekazała we wtorek marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Dodała, że parlamenty domagają się zaostrzenia sankcji dla reżimu białoruskiego.

Marszałek poinformowała o przyjęciu wspólnego stanowiska na poziomie parlamentarnym krajów dotkniętych kryzysem migracyjnym. – Poza ofensywą prowadzoną przez premiera i prezydenta jest jeszcze trzeci wymiar – parlamentarny – mówiła marszałek. Dodała, że jest w stałym kontakcie z przewodniczącymi parlamentów Litwy, Łotwy i Estonii. 

Elżbieta Witek: Zdecydowaliśmy się przyjąć wspólne stanowisko

– Uważam, że dyplomacja parlamentarna ma przed sobą bardzo ważne zadanie, tym zadaniem jest wspieranie naszych rządów – powiedziała Witek.

Witek na konferencji prasowej w Sejmie podkreśliła, że dzisiaj zmagamy się z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej, a także na granicach Litwy i Łotwy z Białorusią. Jak dodała, w związku z tą sytuacją ofensywę dyplomatyczną prowadzi polski rząd, w tym minister spraw zagranicznych i premier, którzy odbywają szereg spotkań.

– Wszyscy jesteśmy zaniepokojeni tym, co się dzieje na granicy wschodniej i zdecydowaliśmy się przyjąć wspólne stanowisko przewodniczących czterech parlamentów, po to właśnie, żeby wzmocnić działania naszych rządów – mówiła marszałek Sejmu. – Wzywamy do niezwłocznego wprowadzenia w życie nowego pakietu sankcji wobec reżimu Łukaszenki – dodała Witek. 

Przekazała, że inicjatywę wspólnego oświadczenia przedstawiła przewodnicząca parlamentu łotewskiego. 

“Potępiamy działania bezprawnego reżimu Łukaszenki”

Sygnatariusze oceniają, że “agresywne działania bezprawnego reżimu Aleksandra Łukaszenki osiągnęły bezprecedensowy poziom”. “Prowokują one kryzys na zewnętrznych granicach UE, zagrażają bezpieczeństwu całego regionu i z premedytacją narażają … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł​Będą zmiany w rozwodach, żeby “chronić instytucję małżeństwa”. Jak często rozwodzą się Polacy?
Następny artykułBędzie nowe otoczenie wokół Urzędu Gminy w Starej Błotnicy