A A+ A++

Malarze z grupy SZTALUGI z Pracowni Plastycznej Centrum podjęli się trudnego tematu, jakim jest tkanina i na wystawie zaprezentują kilkadziesiąt obrazów namalowanych w technice olejnej i akrylowej. W niemal fotograficzny sposób odwzorowane sploty i faktury materiałów będziemy mogli podziwiać w foyer Suwalskiego Ośrodka Kultury już od 29 listopada. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie koncert Orkiestry Dętej OSP z Sejn pod kierunkiem Józefa Żukowskiego.

29.11.2021, godz. 18.00
Foyer SOK (I p.), ul. Jana Pawła II 5

wstęp wolny | wernisaż wystawy 29.11.2021, godz. 18.00

Wystawa czynna do 31 stycznia 2022 r.

Tkanina zawsze była istotnym elementem wystroju wnętrz. Sprawia ona wrażenie przytulności, ciepła a także elegancji. Malarze z grupy SZTALUGI podjęli się tego trudnego tematu i na wystawie zaprezentują kilkadziesiąt obrazów namalowanych w technice olejnej i akrylowej. W niemal fotograficzny sposób odwzorowane zostały sploty i faktury materiałów. Oprócz kompozycji martwej natury, artyści zobrazowali również kobiety ubrane w suknie o wyszukanych wzorach i inne sceny, które idealnie oddają charakter tematu przewodniego wystawy. Płótna prezentowane przez grupę SZTALUGI odzwierciedlają miękkość  i delikatność namalowanej tkaniny, dzięki czemu całość wystawy przeniesie widza w świat delikatnej i wyszukanej materii.

Podczas wernisażu wystawy zagra Orkiestra Dęta OSP z Sejn pod kierunkiem Józefa Żukowskiego. W tym roku, tak samo jak i grupa Sztalugi, orkiestra obchodzi 15-lecie działalności.

Autorzy prac:

Teresa Gajek, Wiera Pszczółka, Alicja Romanowska, Katarzyna Bogdan, Alicja Skalska, Bożena Nowacka, Barbara Sołowiej, Jadwiga Mańczuk, Magdalena Rosłaniec, Hubert Karłowicz, Krystyna Szukiłowicz, Aurelia Pieczulis i gościnnie Kazimierz Gomułka.


Grupa plastyczna SZTALUGI działa w pracowni plastycznej CENTRUM w Suwalskim Ośrodku Kultury już od 2006 roku. Założycielem i opiekunem grupy jest Halina Mackiewicz. Członkami grupy są osoby z różnych środowisk zawodowych. Dorobek twórczy grupy był prezentowany co roku w Suwalskim Ośrodku Kultury. Uczestnicy  przez szereg lat brali udział w plenerach malarskich organizowanych w Suwałkach i na Suwalszczyźnie, a także na Litwie. Na przestrzeni  15 lat malarze prezentowali wiele interesujących wystaw min. cykle: Smacznego, Z rodzinnego Pamiętnika, Szkło, Kontrasty, Opowieści Kwietne, Żywioły, W poszukiwaniu natury rzeczy, Człowiek, Zwierzęta, Rysunek – pastel.


Uczestnictwo w wydarzeniu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury i w okresie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym, zgodnie z którym każdy uczestnik wydarzenia jest m.in. zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Uczestnicy wydarzenia są również zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych.

 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNakło nad Notecią: W ciągu ostatniego tygodnia wykonano 954 testy na covid-19 w powiecie nakielskim
Następny artykułŚwiąteczne niespodzianki. Na Starym Rynku będzie nowa świetlna fontanna, przy zoo podświetlone zostaną ażurowe słonie…