Wisła Sandomierz zremisowała 1-1 (1-1) z Koroną Rzeszów w meczu 18. kolejki III ligi, Jedynego gola dla Wisły zdobył Jakub Mażysz. Remis nie pozwolił drużynie Jarosława Pacholarza na opuszczenie strefy spadkowej.

Wiślacy na swój ostatni w tym roku mecz ligowy przystąpili w okrojonym składzie. Z powodu żółtych kartek nie mogli zagrać Władysław Kudriawcew i Szymon Jarosz. Z powodu urazów poza kadrą znalaźli się Mateusz Stańczyk, Przemysław Dwórzyński i Jakub Janik. Gospodarze przez pierwsze dziesięć minut kontrolowali grę. W 5. minucie Filip Handzlik uderzył sprzed pola karnego bez przyjęcia, jednak dobrze ustawiony był bramkarz Korony. Pięć minut później po akcji rywali Maciej Maślany z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę. Jakub Borusiński dobrze poradził sobie ze strzałem Pawła Piątka. W 15. minucie Jakub Mażysz wyprowadził błyskawiczny kontratak. Podał do wychodzącego na czystą pozycję Handzlika, który z odległości jedenastu metrów uderzył wysoko nad bramką. Handzlik nieco lepiej ustawił celownik kilka minut później, jednak czujny w bramce był Paweł Pawlus. Z obu stron można było oglądać wiele dośrodkowań, jednak brakowało zakończenia akcji celnymi strzałami. W 42. minucie Szymon Mazur będąc w dobrej okazji fatalnie przestrzelił. W 44. minucie Wisła objęła prowadzenie. Piłkarze Jarosława Pacholarza rozpoczęli akcję na swojej połowie boiska. Handzlik podał na lewą stronę do Szymona Raka, odważnie wbiegł w pole karne po czym zagrał do osamotnionego przy dalszym słupku Mażysza, który z bliska skierował futblówkę do siatki. Korona momentalnie wyrównała. Po dośrodkowaniu z prawej strony głową uderzył Mazur, w zamieszaniu piłkę odbił Borusiński, jednak trafiła do Maślanego, który uderzeniem głową trafił do siatki.

W drugiej połowie również nie brakowało sytuacji podbramkowych. W jednej z nich Jakub Siedlecki nieznacznie chybił strzelając z kilkunastu metrów. W 62. minucie Borusiński świetnie zachował się przy mocnym strzale z dalszej odległości. W 74. minucie Kamil Bełczowski mając blisko siebie czterech piłkarzy Korony oddał strzał, ale pewnie obronił Pawlus. Na pięć minut przed końcem spotkania Karol Cholewa z bliskiej odległości nie trafił w bramkę. W 90. minucie mocny strzał Raka obronił golkiper gości.

20 listopada 2021, 13:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-1 Korona Rzeszów
Jakub Mażysz 44 – Maciej Maślany 45

Wisła: 12. Jakub Borusiński – 15. Dariusz Partyka, 99. Patryk Boksiński, 5. Dawid Nikołaj, 30. Dawid Kuliga – 10. Kamil Bełczowski, 8. Jakub Siedlecki, 17. Filip Handzlik, 6. Sebastian Taranek (87, 24. Cezary Charszla), 9. Szymon Rak – 7. Jakub Mażysz.

Korona: 12. Paweł Pawlus – 20. Szymon Kardyś, 14. Sebastian Kocój, 26. Jakub Drozd, 6. Mateusz Padiasek (80, 69. Karol Cholewa) – 77. Jakub Kałaska, 10. Damian Karwacki, 7. Mateusz Kantor, 11. Maciej Maślany, 17. Szymon Mazur (70, 27. Łukasz Dudzik) – 21. Paweł Piątek (85, 19. Mateusz Jędryas).

żółte kartki: Nikołaj, Bełczowski – Drozd, Padiasek, Maślany.

sędziował: Kamil Szczołko (Lublin).