A A+ A++

Andrzej Duda podpisał ustawę o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym, która przewiduje pomoc państwa przy jego spłacie.

Zgodnie z podpisaną ustawą państwo będzie gwarantować do 20 proc. kwoty kredytu, nie więcej jednak niż 100 tys. złotych.

– Z perspektywy kredytobiorcy to dodatkowa kwota, która oznacza, ze możemy zaciągnąć kredyt hipoteczny bez środków własnych. Oczywiście powiększa ona kredyt i to zobowiązanie trzeba będzie spłacić – wyjaśnia wiceminister Barbara Socha w rozmowie z SE.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego ma być udzielany na minimum 15 lat. Wnioski będzie można składać do 31 grudnia 2030 roku. Ustawa przewiduje również stworzenie w BGK Rządowego Funduszu Mieszkaniowego.

Przez cały okres trwania gwarancji nie można wykorzystywać nieruchomości kupionej czy wybudowanej dzięki kredytowi do prowadzenia działalności gospodarczej.

BGK jednorazowo będzie spłacał część gwarantowanego kredytu mieszkaniowego w związku z urodzeniem się dziecka. To będzie tak zwana spłata rodzinna, która wyniesie około 20 tys. złotych w przypadku powiększenia gospodarstwa o drugie dziecko. Aż 60 tys. złotych w przypadku powiększenia gospodarstwa o trzecie lub kolejne dziecko.

Czytaj również: 10 groszy za krojenie chleba? Nie w Piasecznie!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNetflix – filmowe i serialowe premiery na 22 – 28 listopada 2021: Nowości to m.in. 5. sezon animacji pt. Nie ma jak w rodzinie
Następny artykułYaprak Erkek: Najważniejsza jest drużyna