A A+ A++

Chodzi o czwartkowe oświadczenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie w sprawie postanowienia sądu dotyczącego Leszka Czarneckiego.

Prokuratura zajęła majątek miliardera w kraju i za granicą na kwotę 200 mln zł, na co obrońcy biznesmena złożyli zażalenie. W czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że Czarnecki nie posiada w śledztwie statusu podejrzanego i zabezpieczenie uchylił.

Czytaj więcej

Do wyroku sądu odniosła się Prokuratora Regionalna w Warszawie. W oświadczeniu stwierdziła m.in., że “niestabilne i chaotyczne orzecznictwo w tej sprawie zasługuje na skrajnie negatywną ocenę. Uniemożliwienie rozpoznania na sali sądowej sprawy osoby podejrzanej o gigantyczne oszustwa to działanie typowe dla adwokata, a nie niezawisłego sąd”.

Na te słowa zareagował Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej. W wydanym w piątek oświadczeniu wskazał, że “wypowiedź ta jest niedopuszczalna, zwłaszcza ze strony prawnika, prokuratora, dodatkowo piastującego funkcję rzecznika prasowego w Prokuraturze. Jest ona przejawem języka arogancji, lekceważenia, dzielenia i obrażania innych ludzi oraz deprecjonowania zawodu adwokata”.

Dalej mec. Przemysław Rosati podkreślił, że “słowa prokuratora Marcina Sadusia są przejawem braku elementarnej wiedzy na temat roli adwokatury i adwokatów w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości, roli, jaką adwokatura i adwokaci odgrywają dziś oraz jaką odegrali w historii Polski.”

Prezes NRA zwrócił uwagę, że słowa użyte przez prokuratora są “obraźliwe nie tylko w stosunku do samych adwokatów, ale również do tych osób, które każdego dnia powierzają im swoje sprawy oraz problemy”.

Przypomnijmy, iż jeden z obrońców Leszka Czarneckiego – Roman Giertych – poinformował na Twitterze, że w imieniu swojego klienta pozwie prokuratora Marcina Sadusia za użyte w czwartkowym komunikacie “kłamliwe sformułowanie odnoszące się do przegranej w czwartek przez prokuraturę sprawy”.

Czytaj więcej

Roman Giertych

Giertych pozywa prokuratora. Żąda 250 tys. zł na WOŚP

Co śledczy zarzucają miliarderowi?

Jak podają, zgromadzone od kwietnia 2018 r. dowody wskazują, że Czarnecki jako przewodniczący Rady Nadzorczej Idea Banku S.A. był w banku osobą faktycznie podejmującą kluczowe decyzje, miał wiedzę na temat szczegółów dokonywanej za pośrednictwem Idea Bank S.A sprzedaży obligacji korporacyjnych GetBack. Miał akceptować ten proceder chociaż bank nie miał wymaganego zezwolenia KNF na prowadzenie takiej działalności, a jego klienci byli wprowadzani w błąd co do gwarancji zysku i … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSamochody od Apple, rękawice od Facebooka i komputer, który prawdę Ci powie
Następny artykuł16. bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”