A A+ A++

Dbanie o właściwą higienę jamy ustnej wydaje się być trudne i czasochłonne. Tymczasem okazuje się, że wystarczy poświęcić zaledwie kilka minut rano i wieczorem, aby móc cieszyć się pięknym, a co najważniejsze, zdrowym uśmiechem. 

Dokładne, lecz niedługie szczotkowanie

W myciu zębów najważniejsza jest jakość, a nie ilość. Oznacza to, że powinniśmy szczotkować zęby z zastosowaniem odpowiednich technik, lecz sama czynność nie powinna trwać dłużej, niż 2-3 minuty. Tyle czasu wystarczy, aby przy pomocy dobrej jakości szczotki oraz pasty odpowiednio oczyścić zęby, przynajmniej na ich powierzchni. Nie ma tutaj znaczenia, jaką dokładnie szczoteczkę wybieramy – stomatolodzy radzą, aby używać modeli elektrycznych bądź sonicznych. Tymczasem osoby, które noszą aparat ortodontyczny, mogą myć zęby za pomocą szczoteczki CURAPROX CS5460 ORTHO. Pamiętajmy, aby nie dociskać szczoteczki do dziąseł, gdyż może ona je podrażniać. 

Czyszczenie przestrzeni między zębowych

Kolejnym krokiem w codziennej higienizacji zębów jest czyszczenie przestrzeni między zębowych. Warto mieć na uwadze, że nawet najlepsza szczoteczka elektryczna nie poradzi sobie z usunięciem wszystkich resztek pokarmowych, które zalegają między zębami. Do oczyszczania przestrzeni między zębowych można zastosować nić dentystyczną ORAL-B SUPER FLOSS. Jej zaletą jest niewielkich rozmiarów opakowanie, które można zabrać ze sobą wszędzie. Osoby, które noszą aparat ortodontyczny, powinny czyścić przestrzenie między zębami za pomocą specjalistycznego irygatora dentystycznego. Dotyczy to również tych, którzy borykają się z problemem krzywego zgryzu, choć nie noszą aparatu. Wadą irygatora jest jego stosunkowo duży rozmiar, przez co można go używać jedynie w domu – nie zabierzemy go ze sobą na przykład do szkoły czy do pracy.

Płukanie zębów

Większość osób kończy codzienną higienizację nitkowaniem zębów. Niemniej jednak warto dodatkowo przepłukać jamę ustną specjalistycznym płynem, najlepiej takich, który będzie działał ściągająco na dziąsła. Wszystko dlatego, że zarówno po szczotkowaniu, jak i dogłębnym oczyszczaniu, mogą być one nieco podrażnione. Jamę ustną płuczemy dosłownie przez kilka sekund. Najlepiej robić po porannych oraz wieczornych zabiegach higienizacyjnych, niemniej jednak nie ma przeszkód, aby płukać buzię również pomiędzy posiłkami. Jest to bardzo istotne szczególnie wtedy, gdy czujemy na zębach charakterystyczny osad. Dodatkowo osoby, które borykają się z problemem demineralizacji szkliwa, mogą stosować miejscowo GC TOOTH MOUSSE. 

Materiał partnera

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZa gwałt chemiczna kastracja, za gwałt zbiorowy kara śmierci
Następny artykułCzy warto pojechać do Chorwacji na wiosnę?