A A+ A++

Grupa posłów PiS wniosła do Sejmu projekt uchwały o solidarności w sprawie ochrony polskich granic. “Reżim Aleksandra Łukaszenki po raz kolejny zaatakował Polskę, wykorzystując tysiące migrantów. (…)W chwili próby Sejm wyraża solidarność z polityką polskiego rządu” – napisano w projekcie.

Projekt ma związek z ubiegłotygodniowym specjalnym posiedzeniem Sejmu, podczas którego przedstawiciele rządu poinformowali o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy.

“Reżim Aleksandra Łukaszenki po raz kolejny zaatakował Polskę, wykorzystując sprowadzone przez siebie tysiące migrantów do szturmu na granice Rzeczypospolitej. Od kilku dekad nasze państwo nie stało przed tak dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa” – podkreślono w projekcie. “W tej chwili próby Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża solidarność z polityką polskiego rządu w tej sprawie wraz ze wszystkimi instytucjami i osobami zaangażowanymi w obronę Polski i Polaków” – czytamy.

W projekcie podkreślono, że tysiące naszych przodków walczyły o prawo do wolnej i niepodległej Polski.

Kryzys na granicy z Białorusią. Chcą wyrazić wdzięczność wobec służb

“Naszym obowiązkiem, w pamięci trudu przeszłych pokoleń, jest stanąć dziś ramię w ramię z żołnierzami, z funkcjonariuszami dumnie noszącymi polski mundur i strzegącymi granic państwa. Funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji, żołnierze Wojska Polskiego w tym WOT i przedstawiciele innych służb bronią naszego bezpieczeństwa, naszej wolności i suwerenności naszej ojczyzny” – głosi projekt. Dodano, że Sejm wyraża wdzięczność wszystkim, którzy służą dziś Rzeczypospolitej.

W projekcie uchwały podkreślono też, że Sejm stanowczo potępia wszelkie działania prowadzące do d … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPosypały się mandaty i blokady
Następny artykułKryzys na granicy. Wiceszef MSZ: Daleki byłbym od straszenia wybuchem wojny