Czarni Jasło, szósty raz z rzędu sięgnęli po komplet punktów w rozgrywkach klasy okręgowej. W czwartek, podopieczni Wojciecha Koguta pewnie rozprawili się zespołem Cisy Jabłonica Polska, aplikując rywalom pięć goli. Dwoma trafieniami popisał się Paweł Kowalkowski.

W meczu w Jabłonicy Polskiej Patryk Fryc zapisał na swoim koncie kolejnego gola
w barwach Czarnych Jasło/fot. Marcin Dziedzic

Strzelanie rozpoczęli gospodarze. Już w 2. minucie spotkania Patryka Szostaka zaskoczył najlepszy strzelec ekipy z Jabłonicy Polskiej – Jakub Frączek. Czarni odpowiedzieli golem Pawła Kowalkowskiego, który niespełna kwadrans później wykorzystał rzut karny. W pierwszej odsłonie meczu goście dołożyli jeszcze dwa trafienia. Ich autorami byli: Darek Bałut i Juan David Toro Arias.

Po zmianie stron, Czarni szybko, bo po upływie dziesięciu minut, podwyższyli prowadzenie. Dola na 4:1 dla przyjezdnych zdobył Kowalkowski. Losy rywalizacji były w zasadzie przesądzone, tym bardziej, że po kwadransie gospodarze stracili bramkarza, który za faul popełniony na przedpolu pola karnego zobaczył czerwoną kartkę.

Wynik na 5:1 dla Czarnych ustalił Patryk Fryc. Jaślanie wracali do Jasła z kompletem punktów. Umocnili tym samym swoją pozycję w czołowej czwórce. Do lidera rozgrywek tracą pięć oczek.

W sobotę drużyna prowadzona przez Wojciecha Koguta podejmie na własnym terenie zespół KS Wiki Sanok. Początek spotkania zaplanowano na godz. 16.