Reprezentacja Polski nie rozpoczęła najlepiej eliminacji do mistrzostw Europy do lat 21, które odbędą się w 2023 roku w Rumunii oraz Gruzji. Kadra prowadzona przez Macieja Stolarczyka wygrała 2:0 z Łotwą i 3:0 z San Marino, ale też przegrała 1:2 z Izraelem oraz zremisowała 2:2 z Węgrami po bramce w 95. minucie. Wygrana z Niemcami pozwoliłaby biało-czerwonym przybliżyć się do czołowych lokat – po czterech meczach Polska zajmowała trzecie miejsce z siedmioma punktami.

To może być nowa gwiazda reprezentacji Polski. “Euforia wśród kibiców”

Swoich podopiecznych ostrzegał selekcjoner Niemców,Antonio Di Salvo. “Reprezentacja Polski podobno jest naszym najgroźniejszym rywalem. Oni wzięli trzech zawodników z seniorskiej kadry, czym pokazują, że chcą nas zdenerwować i traktują nas poważnie” – stwierdził.

Cóż za wejście w mecz! Polacy prowadzą 3:0, a Niemcy grają w “10”!

Dużo lepiej w mecz weszła reprezentacja Niemiec, która prowadziła grę. Biało-czerwoni z kolei mieli problem z utrzymaniem się przy piłce. To trwało jednak bardzo krótko, ponieważ w piątej minucie Jakub Kamiński zagrał do Adriana Benedyczaka. Jeden z Niemców dotknął piłkę, ale finalnie trafiła ona do napastnika, który płaskim strzałem dał Polakom prowadzenie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Ten sam duet był groźny siedem minut później. Kamiński popisał się kapitalną akcją i zagrał świetną piłkę prostopadłą ze środka pola do Adriana Benedyczaka. Zawodnik Parmy wyszedł sam na sam z bramkarzem i podcinką podwyższył wynik. W 15. minucie Michał Skóraś wykorzystał błąd techniczny Jean-Manuela Mboma w polu karnym i zwiększył prowadzenie biało-czerwonych celnym strzałem z ostrego kąta. Cztery minuty później Mbom wyleciał z boiska za faul na Adrianie Benedyczaku.

Do przerwy utrzymał się wyniki 3:0 dla zespołu Macieja Stolarczyka. Trwa też nasza relacja na stronie Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.