A A+ A++

To był wyjątkowy dzień. Nasze mistrzynie poznały trudy pracy prawdziwych bohaterów. Miedziowe gościły w Jednostce Ratownictwa Górniczo-Hutniczego w Sobinie.

Zawodniczki aktualnego mistrza Polski mogły zobaczyć jak na co dzień pracuje ta elitarna jednostka. Lubinianki zapoznały się z dniem pracy ratowników, poznały specjalistyczny sprzęt oraz specyfikę tej ciężkiej, ale bardzo ważnej i bohaterskiej pracy.

– To było bardzo ciekawe spotkanie. Zostałyśmy miło przyjęte. Panowie przedstawili nam ogólne funkcjonowanie jednostki i pokazali, jak trudna i bardzo często niebezpieczna bywa praca ratownika górniczego, która owiana jest niesamowitą odpowiedzialnością za siebie, kolegów z którymi współpracują, a także za osobę poszkodowaną. Niesamowitym jest fakt jak często ekstremalne warunki spotykają ich na miejscu zdarzenia. Trzeba mieć naprawdę ogrom wiedzy i przygotowań, by pełnić tak odpowiedzialną funkcję. Ciągłe treningi, ćwiczenia, imitacja działań, by zawsze być gotowym na warunki, które czekają „pod ziemią”. Podczas spotkania zwiedziłyśmy cały obiekt i dowiedziałyśmy się wielu ciekawych rzeczy. Poszczególne sale ćwiczeń, warsztaty ze sprzętem, jak również wóz bojowy – to wszystko robi spore wrażenie. Warto uczestniczyć w tego rodzaju spotkaniach i myślę, że niewiele z nas zdawało sobie sprawę, jak różni się praca ratownika górniczego z pracą innych ratowników – mówi Joanna Drabik, kapitan Zagłębia Lubin.

Jednostka Ratownictwa Górniczo-Hutniczego czuwa nad bezpieczeństwem pracujących w KGHM Polska Miedź S.A. Jest ona stale gotowa do akcji ratunkowych zarówno pod, na ziemi jak i nad ziemią, a także pod wodą.

W składzie JRGH znajduje się sekcja wysokościowa oraz zespół nurków. Zadaniem Oddziału jest niesienie niezbędnej pomocy wszystkim Oddziałom KGHM Polska Miedź S.A. w zakresie likwidacji skutków pożarów, tąpań i zawałów, wdarcia się wody, awarii energomechanicznych, technicznych, chemicznych i ekologicznych, jak również zabezpieczanie bezawaryjnej produkcji w ciągu technologicznym poprzez wykonywanie szeregu prac profilaktycznych.

Swoje wysokie umiejętności zawdzięczają między innymi wielu trudnym szkoleniom. Na międzynarodowych zawodach zajmują najlepsze miejsca. Ratownicy likwidują skutki pożarów, tąpań oraz zawałów, wdarcia się wody, awarii energomechanicznych, awarii technicznych, chemicznych i ekologicznych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMüller podał nowe dane dotyczące zakażeń. Padł rekord IV fali
Następny artykułProf. Góralczyk: stoimy na granicy nowej zimnej wojny