Kto może być skierowany do izolatorium?
Osoby, u których test na COVID-19 okazał się pozytywny lub u których podejrzewa się zakażenie (oczekują na wynik).
Osoby niewymagające hospitalizacji (wyłącznie w stanie dobrym oraz średnim), które nie mogące poddać się izolacji w domu ze względy na współmieszkańców będących w grupie podwyższonego ryzyka lub z innych powodów.
Przyjmujemy pacjentów ze szpitali, których stan zdrowia się poprawił a wymagają nadal izolacji; z sanatoriów; z domów pacjentów, aby nie zakażali innych domowników.
Izolatorium zapewnia m.in. bezpłatny pobyt, bezpłatny transport pacjentów, opiekę medyczną oraz komfortowe warunki. Pacjenci do dyspozycji mają 4,5 hektarowy obiekt, na terenie którego znajdują się zabytkowe zabudowania. Każdy pokój wyposażony jest w telefon stacjonarny, poprzez który w razie potrzeby można połączyć się bezpośrednio z pracownikiem izolatorium. Pokoje wyposażone są w sieć WiFi, trzy posiłki podawane do pokoju. Budynek, w którym znajduje się izolatorium wyposażony jest między innymi w zestaw reanimacyjny, bogato wyposażoną apteczkę, pulsoksymetry, koncentratory tlenowe (do 10 l./min.), ciśnieniomierze, termometry oraz salę intensywnego nadzoru.
Standard opieki medycznej w izolatorium:
– wizyta pielęgniarska – dopuszcza się wykonanie wizyty za pośrednictwem systemów teleinformatycznych;
– porada lekarska – w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia lub potrzeby podjęcia decyzji o wypisaniu izolowanego pacjenta z izolatorium. Wizyty te mogą obywać się za pośrednictwem systemów teleinformatycznych;
– pobranie materiału biologicznego w celu przeprowadzenia testów diagnostycznych na obecność wizura SARS-COV-2 w przypadkach uzasadnionych klinicznie;
– zapewnienie transportu sanitarnego w celu przewiezienia osoby izolowanej do szpitala z powodu pogorszenia zdrowia.
Co ze sobą zabrać: Telefon komórkowy i ładowarkę, dokumentację medyczną o przebytych chorobach, leki przyjmowane na stałe, glukometr z zapasem pasków, nakłuwacz i insulinę (jeśli pacjent jest chory), okulary (przy wadach wzroku), sprzęt ortopedyczny, jeśli pacjent posiada, przybory toaletowe, ręcznik, obuwie na zmianę, klapki kąpielowe, piżamę, bieliznę na zmianę, wygodne ubranie, butelkę 1.5 L wody mineralnej.
Dane teleadresowe:
Ostoya Jasionka, województwo podkarpackie, powiat rzeszowski, w gmina Trzebownisko
Telefony: 517 306 368, 17 77 233 33, 517 299 901
Do pobrania:
– skierowanie do izolatorium
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS