Przypominamy, że w Strefie Płatnego Parkowania obowiązują inne bilety postojowe niż na Miejskich Parkingach Płatnych. Dzięki temu mieszkańcy w sumie każdego dnia mogą parkować bezpłatnie przez 90 minut.
Strefa Płatnego Parkowania (SPP) obowiązuje na miejscach postojowych zlokalizowanych przy miejskich ulicach. Zalicza się do niej również niewielki parking zlokalizowany u zbiegu ulic Kilińskiego i Nadarzyńskiej czy obok kościoła św. Anny przy pl. Piłsudskiego.
System Miejskich Parkingów Płatnych (MPP) obowiązuje z kolei na celowo utworzonych parkingach. Obecnie wliczają się do niej trzy parkingi: za budynkiem sądu przy ul. Kościelnej, w sąsiedztwie Urzędu Miasta i Gminy między ulicami Sierakowskiego i Zgoda oraz przy ul. Puławskiej 5.
Różne miejsca, różne stawki
Z zasady parkingi są przeznaczone dla kierowców planujących dłuższy postój, a miejsca postojowe przy ulicach mają służyć zatrzymaniu się na krócej, w celu załatwienia jakichś spraw czy zakupów. Ze względu na potrzebę większej rotacji miejsc postojowych w sąsiedztwie urzędów, sklepów i punków usługowych, w przypadku korzystania z miejsca dłużej niż przez 3h, postój w SPP będzie nieopłacalny w porównaniu z MPP, gdzie maksymalnie zapłacimy 10 zł za dzień postoju.
Należy jednak pamiętać, że nie możemy korzystać z tego samego biletu parkingowego w Strefie Płatnego Parkowania i na Miejskich Parkingach Płatnych. Oczywiście jeśli wykupimy bilet na określony czas możemy skorzystać w tym czasie z postoju w kilku miejscach, jednak należących w zależności od biletu do SPP lub MPP.
Przykładowo: Zapłaciliśmy za 2 h postoju pobierając bilet z parkomatu przy ul. Kościuszki obok Urzędu Gminy. Po załatwieniu swoich spraw w urzędzie możemy korzystając z pozostałego opłaconego czasu zatrzymać się np. przy sklepie czy punkcie usługowym na dalszym odcinku ulicy Kościuszki czy zrobić zakupy na bazarku parkując przy ul. Szkolnej. Nie możemy jednak zatrzymać się korzystając z tego samego biletu na parkingu przy ul. Zgoda, by pójść na spacer do parku. I odwrotnie – jeśli po spacerze w parku i postoju na parkingu, chcemy jeszcze podjechać na zakupy na bazarku, potrzebujemy kolejnego biletu – bezpłatnego lub odpłatnego (w zależności od potrzebnego nam czasu) na postój w SPP.
90 minut postoju za darmo
Aby ułatwić identyfikację biletów różnią się one kolorem. Bilety na postój w Strefie Płatnego Parkowania (SPP) mają literę „P” w kolorze niebieskim, natomiast bilety na parkingi miejskie (MPP) mają literę „P” w kolorze czerwonym.
Przy okazji oznacza to, że można dwukrotnie w ciągu jednego dnia skorzystać z 45 minut bezpłatnego postoju – raz w SPP i raz w MPP, co daje łącznie możliwość parkowania w centrum miasta za darmo przez 90 minut.
Powiązane tematycznie:
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS