A A+ A++

Wydział Teologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego od piątku 26 listopada rozpocznie cykl wykładów o Synodzie i synodalności, skierowany do studentów tej uczelni oraz wszystkich, którym leży na sercu życie Kościoła. Proces synodalny stawia również przed teologią wyzwanie pogłębienia tematu Kościoła „konstytutywnie synodalnego”.

Pierwszych sześć spotkań zostanie poświęconych tematowi: „W jakim punkcie na drodze synodalności obecnie się znajdujemy?”. Podczas kolejnych wykładów te tematy podjęte w pierwszej części zostaną omówione w perspektywie interdyscyplinarnej, włączając w to uczonych innych dziedzin. Celem wszystkich spotkań jest stworzenie szerokiej przestrzeni słuchania i dialogu między uczestnikami, zarówno w auli wykładowej, jak i online włączając w proces synodalny także teologię, uprawianą w synodalnym stylu.

„Proces synodalny stwarza ogromną szansę, wspaniałą okazję, aby popatrzeć szeroko i realistycznie w dzisiejszej perspektywie, ale także w sposób pełen ufności, kierowany przez Ducha Świętego na Kościół oraz rzeczywistość wiary – podkreślił gziekan Wydziału Teologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego ks. prof. Philipp Renczes. – To jest to, co zawsze chcielibyśmy robić w teologii. Szukamy sposobów, żeby przemyśleć głębiej naszą wiarę oraz życie Kościoła, aby stanowić punkt odniesienia dla naszych studentów oraz dla samego Kościoła i społeczeństwa”.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułApel lekarzy: Obowiązkowe szczepienia m.in. medyków, nauczycieli i osób powyżej 50 r.ż.
Następny artykułAntoni Macierewicz o „agresji, którą dzisiaj przeżywamy”. „Zaczęła się zbrodnią w 2010 roku”