A A+ A++

Jazzowy wieczór zorganizował oleśniczanom Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy.

Dziś w oleśnickiej sali widowiskowej wystąpiły dwa zespoły.

Od godziny 17 występował złożony z młodych muzyków Sus4Jazz.  

Po nim na scenę wkroczył New Bone. Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Wydany w 2004 r. debiutancki album „Something for now” zawiera kompozycje lidera zespołu. W 2009 r. grupa nagrała drugą płytę „It’s not easy”, która jest kontynuacją „Something for now”. W styczniu 2012 roku zespół zarejestrował materiał na trzecią autorską płytę zatytułowaną „Destined” (premiera: kwiecień 2012 rok). W sierpniu 2013 roku Pawła Kaczmarczyka zastąpił Dominik Wania, z którym zespół zarejestrował w 2014 r. album „Follow me”. Autorem większości kompozycji wykonywanych przez New Bone jest jego lider Tomasz Kudyk. Zespół koncertuje z powodzeniem w Polsce i zagranicą. W 2006 roku wystąpił w Oleśnicy na V Festiwalu Jazz na Kanapie – na zaproszenie Stowarzyszenia Jazz na Kanapie. Na perkusji grał wówczas Arek Skolik, a gościem specjalnym na scenie był mistrz saksofonu Janusz Muniak. New Bone koncertował na festiwalu Polskie Gwiazdy Światowego Jazzu w Moskwie, na Międzynarodowym Delhi Jazz Festival, Varna Summer International Jazz Festival w Bułgarii, na festiwalu Art Jazz Cooperation na Ukrainie. 



W Oleśnicy Tomaszowi Kudykowi towarzyszyli: Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy, Mateusz Pałka – piano, Maciej Adamczak – kontrabas, Dawid Fortuna – perkusja.

Muzycy zaprezentowali muzykę z najnowszej płyty – “Longing”, zadedykowanej nieżyjącemu trębaczowi Janowi Kudykowi, ojcu lidera New Bone. Tomasz Kudyk także zadedykował ojcu oleśnicki koncert – w ramach zaduszkowych muzycznych wspomnień. „To dzięki tacie jestem w tym miejscu dzisiaj i robię to, co on” – powiedział.

Przypomnijmy, że Jan Kudyk był założycielem i liderem zespołu Jazz Band Ball Orchestra. Występował z nim w Oleśnicy w 2005 r. na Festiwalu Jazz na Kanapie (na zaproszenie Stowarzyszenia Jazz na Kanapie) i w 2007 r. na Nocy z Konfraternią (na zaproszenie Konfraterni Kulturalnej).

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRewolucja w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Równość kobiet i mężczyzn wobec prawa
Następny artykułW najnowszym numerze tygodnika „Sieci”: Wygramy tę wojnę